Atalanta z novo zmago napada celo Inter na tretjem mestu

Rim, 05. 05. 2019 16.50 |

Nogometaši Atalante so v 35. krogu italijanske Serie A s 3:1 slavili v Rimu na gostovanju pri Laziu. Med strelci tokrat ni bilo Josipa Iličića, ki je igral do 65. minute tekme. Atalanta, ki ni izgubila že vse od 23. februarja, se je utrdila na četrtem mestu (62 točk) in ima zgolj točko zaostanka za tretjim Interjem. Roma po remiju v Genovi za Atalanto zaostaja tri točke.

Iličiću se z Atalanto v prihodnji sezoni nasmiha igranje v Ligi prvakov, v kolikor bo Gorenjec ostal v tem klubu. FOTO: AP

Tekma na olimpijskem stadionu v Rimu se za goste sicer ni začela po željah, saj so domačini prek izkušenega vezista Marca Parola povedli z 1:0 že v tretji minuti tekme. Za izenačenje je v 22. minuti poskrbel drugi strelec italijanskega prvenstva Duvan Zapata, ki je vpisal še 22 gol v tej sezoni Serie A, s čimer je na drugem mestu lestvice strelcev pobegnil tudi izjemnemu Cristianu Ronaldu (21 zadetkov). V nadaljevanju je v 58. minuti za vodstvo gostov, ki se z Romo borijo za vstopnico Lige prvakov za prihodnjo sezono, poskrbel Timothy Castagne. Polovico zadetka je priskrbel Alejandro Gomez, ki je s krasnim preigravanjem iz igre vrgel celotno obrambo Lazia, nato pa Castagneju ni bilo težko zadeti. Tako kot pri drugem zadetku je tudi pri tretjem podal Gomez, le da s to razliko, da je tokrat asistiral s kota, z glavo pa je končni izid v Rimu postavil albanski branilec Berat Djimitsi.

TEKMA

Nogometaši Rome so na izjemno pomembni tekmi na gostovanju pri Genoi le remizirali (1:1), s čimer se je njihov zaostanek za četrtim mestom, ki ga drži Atalanta, povečal na pet točk. Na koncu so bili Rimljani s točko še kako zadovoljni, saj je v 96. minuti tekme enajstmetrovko zapravil domači napadalec Antonio Sanabria.