Kajakaši s tremi finalisti

Ljubljana, 18. 05. 2024 11.31 | Posodobljeno pred 30 dnevi

STA, M.J.
0

Kvalifikacije kajakašev na evropskem prvenstvu v slalomu v Tacnu so uspešno opravili trije slovenski tekmovalci. Med najboljših 12 in s tem v finale so se uvrstili Eva Terčelj, ki je zabeležila šesti čas, Peter Kauzer je bil z enim dotikom sedmi, za prijetno presenečenje pa je poskrbel mladi Žiga Lin Hočevar. Hočevar je zbral štiri kazenske sekunde in se v finale uvrstil z devetim časom kvalifikacij.

Eva Alina Hočevar je na domači progi v Tacnu osvojila odlično tretje mesto
Eva Alina Hočevar je na domači progi v Tacnu osvojila odlično tretje mesto FOTO: Damjan Žibert

Eva Terčelj je z enim dotikom za najhitrejšo, Čehinjo Antonie Galuškovo, zaostala šest sekund in 95 stotink. Kot je sama dejala, je na progi poskušala črpati izkušnje s tekem z visokim vodostajem, kar ji je kar dobro uspelo.

V težkih razmerah, tekmovalcem so težave povzročali močan tok, zaradi apnenca težka voda in nizko postavljena vratca, so bili za finale prepočasni Ajda Novak, zasedla je 18. mesto, Eva Alina Hočevar, bila je 24., in Lan Tominc, ki je zasedel 20. mesto.