Drugi športi / ARHIV ČLANKOV
11.46 18. 05. 2024
Drugi športi Zadovoljna

Kajakaši s tremi finalisti

Kvalifikacije kajakašev na evropskem prvenstvu v slalomu v Tacnu so uspešno opravili trije slovenski tekmovalci. Med najboljših 12 in s tem v finale so se uvrstili Eva Terčelj, ki je zabeležila šesti čas, Peter Kauzer je bil z enim dotikom sedmi, za prijetno presenečenje pa je poskrbel mladi Žiga Lin Hočevar. Hočevar je zbral štiri kazenske sekunde in se v finale uvrstil z devetim časom kvalifikacij.
10.55 18. 05. 2024

Primož Kobe in Anja Fink zmagala v Radencih

Anja Fink (Kronos Ljubljana) in Primož Kobe (Krka Novo mesto) sta na državnem atletskem prvenstvu na 21 km ubranila naslova. Na 42. maratonu Treh src v Radencih je bila Fink v polmaratonu skupno tretja s časom 1:17:42 ure, Kobe pa četrti z 1:06:28.
08.19 18. 05. 2024

Dobovčani po 357 dneh ugnali Vrhničane

Siliko in Dobovec sta tudi na 2. tekmi finala 29. sezone 1. SFL navdušila. Zmage pa se je veselil Dobovec, ki je v izdihljajih tekme s preobratom slavil 2:3 in poravnal rezultat v finalni seriji na 1:1. To pa je bila hkrati tudi 1. zmaga Dobovca nad Silikom po 357 dneh. Pred nocojšnjim uspehom je Dobovec Siliko zadnjič ugnal lani na 3. tekmi finala 1. SFL.
08.09 18. 05. 2024

V taboru Krima zaokrožili strokovni kader za prihodnjo sezono

Rokometni klub Krim Mercator se bo v prihodnji sezoni okrepil z novim članom strokovne ekipe članske zasedbe. V vlogo pomočnika glavnega trenerja Dragana Adžića bo stopil Žiga Novak, ki je z rokometom povezan že od mladih let, nekaj zgodovine pa ga povezuje tudi z ljubljanskim klubom.
20.39 17. 05. 2024
Odbojka Zadovoljna

Slovenske odbojkarice uspešno začele zlato evropsko ligo

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na prvi tekmi prvega turnirja zlate evropske lige v Tallinnu s 3:0 (23, 18, 18) premagala Estonijo. Estonke so bile slovenskim odbojkaricam enakovredne le v prvem nizu.
20.03 16. 05. 2024

V Vipavski dolini se je začela domača relistična sezona

V Vipavski dolini se je začela domača reli sezona, ki na vrhu ni prinesla presenečenj. A glede na več kot sto prijavljenih posadk, atraktivno dirkanje s tudi nekaj spektakularnimi nesrečami, predvsem pa hitrimi novinci in povratniki, se obeta razburljivo prvenstvo. Rok Turk je z vrnitvijo na zmagovalne stopničke napovedal boj za naslov prvaka, ki ga je lani izgubil, Mark Škulj pa je pokazal, da ne bo zlahka oddal lovorike med dvokolesno gnanimi dirkalniki.
19.25 16. 05. 2024

Za posamično slovensko zlato na OI v Parizu 70.000, ekipi 390.000 evrov

Za posamično olimpijsko slovensko zlato na igrah v Parizu bo iz državnega proračuna in Olimpijskega komiteja Slovenije na voljo 70.000 evrov, trener bo dobil 67.000 evrov, v kolektivnih panogah bo ekipa dobila 390.000 evrov, je povedal predsednik OKS Franjo Bobinac ob robu delovnega srečanja s predstavniki nacionalnih panožnih športnih zvez.
12.33 16. 05. 2024

Sara Tokić po preobratu preskočila prvo oviro olimpijskih kvalifikacij

Mlada slovenska namiznoteniška igralka Sara Tokić je uspešno začela kvalifikacije za olimpijske igre v Parizu. V Sarajevu je bila s 4:2 v nizih boljša od Ukrajinke Margarite Pesocke. Čakata jo še dvoboja z Latvijko Sabino Musajevo in Turkinjo Sibel Altinkaya.
08.34 16. 05. 2024

Krimovke brez praske do 29. naslova: Drugače kot doslej se poletja veselimo zaradi OI

Rokometašice Krima Mercatorja se 29. v zgodovini veselijo naslova državnih prvakinj. Sezono 1. A ženske rokometne lige so sklenile brez oddane točke. Zmagale so na vseh 20 tekmah.
16.24 14. 05. 2024

RZS potrdila: nagrade za OI dekletom in fantom!

Predsednik Rokometne zveze Slovenije Bor Rozman je napovedal, da bodo reprezentantom in reprezentantkam v dveh delih vendarle izplačali nagrade za uvrstitev na olimpijske igre. Nekaj, kar je bilo še pred tedni nepredstavljivo, a očitno se finančno stanje RZS izboljšuje.
14.17 13. 05. 2024

Je Camile Giorgi končala kariero in 'pobegnila' v ZDA zaradi utaje davkov?

V italijanski in mednarodni teniški javnosti se nadaljujejo ugibanja o razlogih za konec tekmovalne kariere italijanske teniške igralke Camile Giorgi, ki se je poslovila pri 32 letih starosti. Po poročanju časnika Gazzetta dello Sport se je nekdanja 26. igralka sveta upokojila zaradi davčnih težav in naj bi se preselila v Združene države Amerike.
12.01 13. 05. 2024

V Laškem pod streho največji turnir na svetu za parašportnike

V Laškem se je s finalnimi obračuni sklenil 19. I Feel Slovenia Thermana Open, največji namiznoteniški turnir na svetu za parašportnike. Turnir je zgledno organizirala Zveza za šport invalidov Slovenije - Slovenski paralimpijski komite, krovna nacionalna organizacija za parašport. To je bil tudi zadnji tako močan turnir pred paralimpijskimi igrami, ki bodo letos v Parizu med 28. 8. in 8. 9.
09.05 13. 05. 2024

V Tivoliju se bodo udarili za kolajne

Vrhunski parašport, v tem primeru košarka na vozičkih, prihaja v Ljubljano. V soboto bo v Hali Tivoli potekal finalni turnir 16. sezone uspešne košarkarske zgodbe regionalne košarkarske lige NLB Wheel. Kjer pomembno vlogo igrajo tudi naši košarkarji. V hramu slovenskega športa se bodo borili za bronasto kolajno.
08.13 13. 05. 2024

'Pravijo, da moraš ob odločilnem strelu izklopiti glavo. To sem tudi storil'

Rokometna reprezentanca Slovenije je na odločilni povratni tekmi v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2025 v Winterthurju po izvajanju sedemmetrovk premagala Švico z 38:34. Slovenski rokometaši so redni del tekme dobili s 34:33 in si po streljanju sedemmetrovk priigrali 11. uvrstitev med svetovno elito. Naše rokometaše poleti čaka nastop na olimpijskem turnirju, kamor so se uvrstili četrtič v zgodovini.
18.28 12. 05. 2024

Prado zmagovalec v domačem Lugu, Gajser četrti

Svetovni prvak v motokrosu Španec Jorge Prado je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva elitnega razreda MXGP v domačem Lugu. Na preizkušnji za VN Galicije je dobil obe vožnji. Slovenski dirkač Tim Gajser je bil četrti, potem ko je bil šesti v prvi in tretji v drugi vožnji. Drugi Slovenec v MXGP Jan Pancar je bil 14.
18.13 12. 05. 2024

Slovenski rokometaši po izvajanju sedemmetrovk prek Švice do SP

Slovenska moška rokometna članska izbrana vrsta je po minimalnem porazu na prvi tekmi minuli četrtek danes v Wintherturju odigrala povratni kvalifikacijski obračun s švicarsko reprezentanco in ga po rednem delu dobila z enako razliko (33:34), tako da je o potniku na naslednje svetovno prvenstvo odločalo izvajanje sedemmetrovk. V tej prvini igre so bili občutno boljši slovenski rokometaši, ki so na koncu slavili s skupnim izidom 38:34.
10.51 12. 05. 2024

Maruša Tereza Šerkezi mladinska evropska prvakinja

Po četrtkovi zmagi na kratkem krosu je Maruša Tereza Šerkezi na zahtevni progi v Romuniji prepričljivo slavila tudi v soboto v olimpijski disciplini, olimpijskem krosu. Filip Utranker je po padcu na kratkem krosu osvojil 38. mesto. Matic Kranjec Žagar med mlajšimi člani je bil 50.
09.51 12. 05. 2024

Zala Maria Žibret zablestela z bronasto medaljo na EP

Slovenski karate je ponovno dokazal svojo kakovost na evropski sceni, saj je Zala Maria Žibret osvojila bronasto medaljo v kategoriji nad 68 kilogramov na evropskem prvenstvu v Zadru. Slovenka je za bronasto medaljo suvereno premagala špansko šampionko Mario Torres Garcia s prepričljivim rezultatom 7:2.
18.25 11. 05. 2024

Nadal kljub bolečemu porazu v Rimu odločen nastopiti na Roland Garrosu

14-kratni zmagovalec odprtega prvenstva Francije, Španec Rafael Nadal, tudi po današnjem hudem porazu v drugem krogu teniškega turnirja v Rimu še ni sprejel odločitve, ali bo letos še zadnjič nastopil na največjem peščenem turnirju v Parizu.
17.16 11. 05. 2024

Judoistka Andreja Leški srebrna v Kazahstanu

Judoistka Andreja Leški je na grand slamu v Kazahstanu osvojila srebrno kolajno. V velikem finalu jo je po dveh minutah in 18 sekundah podaljška zaradi tretje kazni ugnala ugnala Hrvatica Katarina Krišto.