Razplet v zadnjem krogu: Benfici 37. naslov, v cilju dve točki pred velikim rivalom Portom

Braga, 19. 05. 2019 07.59 |

Nogometaši Benfice iz Lizbone so v zadnjem krogu portugalskega prvenstva osvojili že svoj 37. naslov. V odločilni tekmi so premagali Santa Claro s 4 : 1 in obdržali dve točki naskoka pred Portom, ki je doma v derbiju z 2 : 1 premagal Sporting iz Lizbone.

Vrhunci tekme Benfica - Santa Clara

Benfica je v tej sezoni najboljša na Portugalskem.
Benfica je v tej sezoni najboljša na Portugalskem. FOTO: AP

Benfica je v letošnjem prvenstvu zbrala 87 točk, lanski prvak Porto 85, Sporting na tretjem mestu pa 74. Sicer pa je Benfica v zadnjem krogu vprašanje o prvaku rešila že v prvem polčasu, ko so zadeli Haris Seferović (16.), Joao Felix (24.) in Rafael Silva (39.). Seferović (56.) je po menjavi strani povišal na 4 : 0, poraz Santa Clare pa je omilil Fabio Cardoso (59.).

V Portu je je Sporting z zadetkom Luiza Phellypeja (61.) povedel, Danilo Pereira (78.) in Herrera (87.) pa sta v končnici poskrbela za preobrat, ki pa ni imel nikakršnega praktičnega pomena.