Čebela

Zaradi pozebe letos za tretjino manj medu

Tretjina slovenskega medu je akacijevega, a nedavna pozeba je močno prizadela prav to, zato čebelarji pričakujejo za tretjino manj pridelka. Škoda po pozebi bi bila lahko celo večja kot lani, podatke naj bi zbrali predvidoma do srede. Hladno vreme negativno vpliva tudi na čebele, zato morajo čebelarji zanje ustrezno poskrbeti, opozarjajo na Čebelarski zvezi Slovenije.
Čebela
protesti v Parizu

V izgredih protestov samooklicanih antifašistov po prvem krogu predsedniških volitev v Parizu je policija začasno pridržala 143 ljudi, aretirala pa 29. V spopadih med policijo in protestniki je bilo lažje ranjenih šest policistov in trije protestniki. Končni izidi pa so potrdili zmago sredinskega kandidata Emmanuela Macrona.
Lionel Messi

Enrique: 'Nov poklon Messiju! Spet je potrdil, da je najboljši vseh časov'

Razplet španskega nogometnega El clasica med zagrizenima tekmecema Realom in Barcelono je ob zmagi katalonskega ponosa sredi Santiago Bernabeua (3:2) spet povsem odprl boj za prvaka. Nasprotnika sta na vrhu točkovno izenačena, komentarji in izjave po tekmi pa bolj ali manj opevajo enega samega igralca ...