Drugi športi / ARHIV ČLANKOV
23.04 23. 04. 2024
Odbojka Zadovoljna

Odbojkarskega boja za prvaka še ni konec

Odbojkarice Calcita Volleyja niso izkoristile prve zaključne žoge v finalu seriji državnega prvenstva. Nova KBM Branik jih je na tretji tekmi v Kamniku premagal s 3:2 (21, 17, -23, -25, 8) in znižal zaostanek v zmagah na 1:2.
13.58 23. 04. 2024
Drugi športi Zadovoljna

Prvaki NFL podaljšali pogodbo z glavnim trenerjem Reidom

Prvaki lige NFL v ameriškem nogometu Kansas City Chiefsi so podaljšali pogodbo s šampionskim glavnim trenerjem Andyjem Reidom, poroča nemška tiskovna agencija dpa. Kansas je v zadnjih petih sezonah pod njegovim vodstvom trikrat osvojil naslov in enkrat izgubil v finalu oz. Super Bowlu.
12.56 23. 04. 2024

Nova življenjska prelomnica Janje Garnbret: To je velika zmaga

Najuspešnejša slovenska športna plezalka Janja Garnbret je v letu, v katerem bo avgusta v Parizu skušala osvojiti drugo olimpijsko zlato kolajno, vpisala prav poseben dosežek. Znašla se je v elitni družbi najboljših slovenskih športnikov, o katerih so napisali in izdali pravljico. Slikanico Janja in čudežna roža je zdaj predstavila javnosti.
11.34 23. 04. 2024

Zorman razkril seznam rokometašev za kvalifikacije za SP

Slovensko moško rokometno reprezentanco maja čakata kvalifikacijski tekmi proti Švici za nastop na svetovnem prvenstvu. Selektor reprezentance Uroš Zorman je na novinarski konferenci sporočil, katere rokometaše je povabil na priprave.
10.28 23. 04. 2024

Bezjaku zaradi incidenta na tekmi enoletna prepoved igranja

Slovenski rokometaš Marko Bezjak je bil zaradi incidenta na tekmi hrvaškega državnega prvenstva med Nexejem in Zagrebom kaznovan z 12 meseci prepovedi igranja, je sporočil disciplinski sodnik hrvaške rokometne zveze. Bezjaku je sprva pristojna komisija na hrvaški zvezi izrekla 30-dnevno kazen, zdaj pa jo je podaljšala še za 11 mesecev.
21.57 22. 04. 2024

Novak Đoković in Aitana Bonmati dobitnika nagrad laureus za športnika leta

Srbski teniški zvezdnik Novak Đoković je na prestižni podelitvi nagrad laureus v Madridu prejel nagrado za športnika leta. Športnica leta je postala španska nogometašica in članica Barcelone Aitana Bonmati. Za najboljšo ekipo lanskega leta je bila izbrana španska ženska nogometna reprezentanca.
19.04 21. 04. 2024

Ajdovke osvojile rokometni pokal

Rokometašice Mlinotesta iz Ajdovščine so v Pokalu Slovenije osvojile prvo mesto, potem ko so v finalu ugnale Litijo. Ajdovke so v finalu zaključnega turnirja v Litiji ugnale domačinke z 31:20. Za klub iz Ajdovščine je to prva pokalna lovorika v zgodovini. Tretje mesto je osvojila favorizirana ekipa Krima Mercatorja.
18.59 21. 04. 2024

Dirkalnik zapeljal s steze, naravnost med gledalce. Umrlo sedem oseb

Med avtomobilistično dirko v Šrilanki se je zgodila huda nesreča. Dirkalni avtomobil je namreč zapeljal s steze, naravnost proti množici gledalcev ob dirkalni stezi. Po poročanju lokalnih medijev je v nesreči umrlo sedem oseb, vključno z otrokom. Dogodek je organizirala šrilanška vojska.
16.04 21. 04. 2024

Peres Jepchirchir s svetovnim rekordom prva, Anja Fink 12.

Olimpijska zmagovalka Peres Jepchirchir iz Kenije je zmagala na maratonu v Londonu in s časom dveh ur, 16 minut in 16 sekund postavila svetovni rekord za nastope brez moških, ki bi jim pomagali z ritmom. Na skupnem 12. mestu je končala Slovenka Anja Fink (2:33:53).
15.40 21. 04. 2024

Ogier po treh letih ponovno zmagovalec relija na Hrvaškem

Francoz Sebastien Ogier (Toyota) je zmagovalec relija za svetovno prvenstvo na Hrvaškem, četrte postaje letošnje sezone. Osemkratni svetovni prvak je za svojo drugo zmago na Hrvaškem na koncu za 9,7 sekunde ugnal moštvenega kolega pri Toyoti, Valižana Elfyna Evansa. Tretji je bil Belgijec Thierry Neuville (Hyundai/+ 45,8).
14.46 21. 04. 2024

Superbike: Razgatlioglu navdušil na glavni dirki

V Assnu se je zaključil tretji dirkaški vikend sezone v razredu Superbike. Glavno nedeljsko dirko je dobil Toprak Razgatlioglu pred Alvarom Bautistom in Remyjem Gardnerjem. Dopoldansko sprintersko preizkušnjo je kljub veliki napaki na začetku dobil Bautista.
12.54 21. 04. 2024

Kopitar pred začetkom končnice: Ekipa bo morala narediti korak naprej

Hokejisti Los Angeles Kings bodo v noči na torek začeli končnico lige NHL, v katero so se prebili tretjič zapored. In še tretjič zapored jih na prvi stopnički čaka isti nasprotnik – Edmonton Oilers. V prejšnjih dveh letih so kralji potegnili krajšo, vendar je slovenski zvezdnik Anže Kopitar prepričan, da bo tokrat drugače. Tudi zaradi dejstva, da v taboru kraljev nimajo težav s poškodbami.
12.39 21. 04. 2024

Verstappen za četrto zmago sezone prvič dobil VN Kitajske

Nizozemec Max Verstappen (Red Bull) je zmagal na dirki formule 1 za veliko nagrado Kitajske v Šanghaju. S tem je trikratni svetovni prvak po četrti zmagi na petih tekmah sezone ter prvi na Kitajskem povečal vodstvo v seštevku SP. Drugi je bil Britanec Lando Norris (McLaren), tretji Mehičan Sergio Perez (Red Bull).
07.36 21. 04. 2024

Krimovke za zeleno mizo ostale brez pokalnega finala

Vodstvo tekmovanja Pokala Slovenije za ženske je tekmo polfinala med RK Krim Mercator in ŽRK Mlinotest Ajdovščina, ki se je sicer končala z zmago ljubljanske ekipe s 34:33, registriralo z rezultatom 0:10 v korist ajdovske zasedbe.
22.09 20. 04. 2024

Krimovke in presenetljivo tudi Litijanke v finalu pokala

Rokometašice Kirma Mercatorja in Litije so se uvrstile v finale pokalnega tekmovanja. V polfinalnih tekmah zaključnega turnirja v Litiji je domača ekipa premagala Trgo ABC Izolo po podaljških z 29:28 (24:24, 15:12), Krim Mercator pa je v večernem obračunu s 34:33 (21:17) premagal Mlinotest Ajdovščino.
20.17 20. 04. 2024

Encijani za konec konferenčne lige nemočni v Luksemburgu

Slovenska ragbi reprezentanca je na zadnji tekmi evropske konferenčne lige visoko izgubila proti Luksemburgu s 7:86 (7:43). S tem je tekmovanje v skupini B konferenčne lige končala na četrtem mestu in ostaja v četrtem rangu evropskega ragbija.
19.16 20. 04. 2024

Neuville vodi, a le pet sekund pred Evansom

Po drugem dnevu relija za svetovno prvenstvo na Hrvaškem, ki bo potekal še v nedeljo, vodi Belgijec Thierry Neuville (Hyundai). Valižan Elfyn Evans (Toyota), ki je bil po prvem dnevu z njim izenačen, zaostaja le 4,9 sekunde. Še en voznik Toyote, Francoz Sebastien Ogier, pa na tretjem mestu zaostaja le 11,6 sekunde.
14.42 20. 04. 2024

Duplantis vnovič zrušil svetovni rekord

Šved Armand Duplantis je na uvodni atletski diamantni ligi sezone v kitajskem Xiamenu v skoku s palico preskočil 6,24 metra in za centimeter izboljšal svoj svetovni rekord. Prejšnjo najboljšo znamko je s 6,23 m dosegel na finalu lanske diamantne lige v ameriškem Eugenu.
14.36 20. 04. 2024

Superbike: rdeča zastava rešila Spinellija, ki je presenetljivi zmagovalec

Nicholas Spinelli je presenetljiv zmagovalec sobotne dirke razreda superbike za VN Nizozemske. Italijan si je s pravilno izbiro pnevmatik v uvodnih krogih privozil občutno prednost. V drugem delu dirke se je ta začela hitro topiti, vendar ga je rešil predčasen konec dirke, za katerega so se organizatorji odločili zaradi razlitega olja na stezi. Drugi je bil Toprak Razgatlioglu, tretji pa Alvaro Bautista.
07.46 20. 04. 2024

Verstappen po zmagi na sprinterski dirki prvi tudi v kvalifikacijah

Trikratni svetovni prvak v formuli 1 Max Verstappen je najprej zmagal na prvi sprinterski dirki sezone v Šanghaju pred veliko nagrado Kitajske, nato pa je dirkač Red Bulla iz Nizozemske še petič v osvojil prvo startno mesto sezone. Šestindvajsetletnik bo tako že 37. startal s prvega mesta in prvič na Kitajskem, kjer še ni zmagal.