VIDEO in FOTO: Celjski rokometaši vzeli mero velikemu Kielu

Celje, 17. 11. 2012 17.35 |

T.Š./T.V./D.M./STA
52

V celjski dvorani Zlatorog so v okviru evropske lige prvakov gostovali aktualni evropski prvaki, rokometaši Kiela, rokometaši Celja Pivovarne Laško pa so pripravili prvovrstno presenečenje in zmagali z 31:28.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na današnji tekmi 5. kroga evropske lige prvakov na domačem igrišču premagali nemški Kiel z 31:28 (12:12). V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Gašper Marguč, ki je dosegel sedem golov, Sebastian Skube in Alem Toskić sta jih prispevala po pet. Po prvem polčasu je bil izid izenačen (12:12), v drugem delu pa so Celjani zaigrali fantastično, vodili za dva ali tri gole in ob izjemni obrambi in učinkovitem napadu ter izjemnem vzdušju v dvorani Zlatorog slavili veliko zmago.

Trener Celjanov Vladan Matić
Trener Celjanov Vladan Matić FOTO: Damjan Žibert

Celjska zasedba je prikazala izjemno predstavo, mogočna severnonemška ekipa, ki je v zadnjih petih letih kar trikrat slavila v evropski ligi prvakov (2007, 2010 in 2012), je v prelomnih trenutkih dvoboja prikazala zelo bledo igro, njene izjemne posameznike pa je zasenčila celjska kolektivna in bojevita igra. Uvodna domača zasedba - na vratih je bil Matevž Skok, na krilnih položajih Gašper Marguč in David Razgor, na zunanjih položajih Sebastian Skube, Mate Lekai in Žiga Mlakar, na mestu krožnega napadalca Alem Toskić - je odlično odprla tekmo. Po vodstvu z 2:0 in 3:1 je aktiven izid držala do šeste minute, ko je imenitna zasedba na nasprotni strani igrišča prešla v vodstvo s 4:3. Celjska gibljiva obramba je bila v prvem polčasu na izjemno visoki ravni, mednarodno obarvani nemški zasedbi, ki je v prvem polčasu največ vodila s tremi goli, je povzročila hude preglavice. Izbranci domačega trenerja Vladana Matića so nekoliko večje probleme imeli v napadu, predvsem zaradi očitnega primanjkljaja v višini. Navkljub temu so bili v prvi polovici tekme izenačeni z mogočnimi rokometaši iz Kiela (v 20. minuti je bilo 8:9, v 28. pa 11:12), v 30. minuti pa je Toskić iz nasprotnega napada izenačil na 12:12.

Celjani so dosegli veliko zmago proti Kielu.
Celjani so dosegli veliko zmago proti Kielu. FOTO: Damjan Žibert

Igralci iz mesta od Savinji so v drugem polčasu povsem zasenčili slovite tekmece iz Kiela. Na krilih navdahnjenega Marguča in Skubeta so si v 36. oziroma 39. minuti priigrali tri gole prednosti (18:15 in 20:17). Več kot pet tisoč gledalcev, kar je rekordno število v tej sezoni v Zlatorogu, je bilo na nogah. Celjani so v nadaljevanju odbili vse napade slovite nemške ekipe, v 48. minuti pa po golu Mlakarja znova dosegli najvišje vodstvo na tekmi (25:22). V 55. minuti, ko je Nikola Ranevski ukradel žogo in povišal na 28:25, se je Celjanom nasmihala druga letošnja zmaga, glede na veljavo tekmeca, ki je znan po svojih neverjetnih preobratih, pa ta še vedno ni bila zanesljiva. A Matičevi izbranci so v končnici prikazali izjemno zrelo predstavo in odbili vse napade gostov za senzacionalno zmago z 31:28.

Celje Pivovarna Laško – Kiel 31:28 (12:12)