Domača scena

Riesa, 01. 12. 2014 16.58 |

V Riesi se je odvilo evropsko prvenstvo v show danceu. Slovenska reprezentanca se je znova odrezala odlično. Mladinska sekcija je namreč izmed 5 disciplin zmagala v 4, piko na i pa je dodala članska, saj je formacija Rojstvo – čudež življenja osvojila tudi naslov evropskih prvakov.

Prvenstva se je udeležilo več kot 1300 plesalcev iz 20 evropskih držav .Slovenska reprezentanca je štela 130 članov.

Med solistkami deklicami je bila najuspešnejša Lara Šlibar (PK Urška Ljubljana) z uvrstitvijo v polfinale in končnim 10. mestom, otroška mala skupina Ko zorijo češnje (PK Miki Domžale) z 9. mestom in otroška formacija Bolhice v šoli (PK Miki Domžale) z 8. mestom.

Popolno premoč pa so ponovno prikazali mladinci, ki so svetovnim titulam dodali še evropske in izmed 5 disciplin zmagali v 4: solistka Neja Horvat (PK Urška LJ), dvojica Neja Horvat in Michel Kany Obenga (PK Urška LJ), mala skupina Inči (PK Bolero LJ) in formacija Biljard (PK Bolero LJ), v 5. disciplini pa si je solist Michel Kany Obenga (PK Urška LJ) priplesal naslov podprvaka.

Skupina Paris (PK Urška LJ) si je priplesala 2. mesto.
Skupina Paris (PK Urška LJ) si je priplesala 2. mesto. FOTO: osebni arhiv
Pri malih skupinah smo imeli trojno slavje, saj si je 2. mesto priplesala skupina Paris (PK Urška LJ), 3. mesto pa Snow white and the huntsman (PK Miki Domžale), dvojno slovensko slavje je bilo tudi pri  formacijah, kjer si je 2. mesto priplesala formacija The new tribe (PK Urška LJ), medtem ko se je formacija A virus has been detected (PK Miki Domžale) uvrstila na 5. mesto. Enako uvrstitev, torej 5. mesto, si je priplesal tudi solist Tian Čehič (PK Bolero LJ), za las pa je zunaj finala ostala Zala Kaker (PK Šin šin), ki je tekmovanje zaključila na 6. mestu.

Člani so dodali piko na i in zaključili prvenstvo v zmagovalnem slogu. Formacija Rojstvo – čudež življenja (PK Bolero LJ) je osvojila tudi naslov evropskih prvakov. Tik pod vrhom sta se uvrstila nova podprvaka Tina Turk in Matej Voušek (D Kazina) med mešanimi dvojicami, med ženskimi dvojicami pa sta se na tretjo stopničko povzpeli sestri Sandra in Teja Rupnik (PK Bolero LJ). Mala skupina Two sided game (PK Bolero LJ) je ponovila uspeh s SP in zasedla 5. mesto, do enakega rezultata pa je med solisti priplesal Luka Ostrež (D Kazina). Zmagovalni nastop so prikazali tudi Old bikers (PK Bolero LJ) med članskimi 2 malimi skupinami.