FOTO: Kritiki izbrali najboljše v svetu filma in televizije. Se strinjate z njimi?

Manj kot teden po podelitvi prestižnih globusov so svoje nagrade podelili še kritiki. Najboljši film po njihovi presoji je Oblika vode, najboljši igralec Gary Oldman, najboljša igralka Frances McDormand. Med komičnimi serijami jih je najbolj prepričala The Marvelous Mrs. Maisel, med kratkimi pa seveda Velike male laži. Koga so še nagradili?

Fotogalerija (11)

  • Nagrade kritikov - 3
  • Nagrade kritikov - 4
  • Nagrade kritikov - 8
  • Nagrade kritikov - 1
  • Nagrade kritikov - 2
  • Nagrade kritikov - 5
  • Nagrade kritikov - 7
  • Nagrade kritikov - 6
  • Nagrade kritikov - 2
  • Nagrade kritikov - 1
  • Nagrade kritikov - 3

Manj kot teden po tem, ko je Združenje tujih dopisnikov Hollywooda podelilo prestižne zlate globuse, so svoje povedali še kritiki. Na 23. podelitvi Critics' Choice Awards so tako kritiki podelili nagrade tistim, ki si v svetu filma in televizije po njihovi oceni to najbolj zaslužijo.

Prireditev je vodila igralka Olivia Munn, igralka Gal Gadot pa je prejela posebno nagrado #SeeHer za svoj nastop, ki premika meje – v Čudežni ženski.

"Cel proces ustvarjanja tega filma me je navdahnil in upam, da tudi druge. Ko sem začenjala igrati, je bilo zelo malo filmov z žensko v glavni vlogi in še manj režiserk. Letos so trije filmi, ki so prinesli največ zaslužka, takšni z žensko v glavni vlogi, enega pa je režirala čudovita Patty Jenkins," je ob prejemu nagrade dejala Gadotova.

"Med 100 najboljšimi filmi so jih osem režirale ženske. Čeprav je to napredek, nas čaka še dolga pot. Naša naloga ni samo zabavati, ampak je naša dolžnost tudi navdihovati in ljudi učiti ljubezni in spoštovanja," je dejala.

"To nagrado želim deliti z vsemi ženskami in moškimi, ki se zavzemajo za tisto, kar je prav, ki se postavijo v bran tistim, ki ne morejo stati ali govoriti sami. Obljubljam vam, da mene nikoli ne bodo utišali. Še naprej se bomo borili za enakopravnost," je sklenila.

Kritike je najbolj prepričal film Oblika vode

Nagrado za najboljšega igralca je osvojil Gary Oldman za Najtemnejšo uro (Darkest Hour), za najboljšo igralko pa Frances McDormand za vlogo v filmu Trije plakati pred mestom (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri).

Nagrado za najboljšo stransko vlogo je dobil Sam Rockwell za film Trije plakati pred mestom, nagrado za najboljšo igralko v stranski vlogi pa je osvojila Allison Janney za Jaz, Tonya (I, Tonya).

Nagrado za najboljšo mlado igralko je osvojila sedemletna Brooklynn Prince za vlogo v filmu Projekt Florida (The Florida Project), ki je v hipu osvojila srca navzočih:

A post shared by E! News (@enews) on

Najboljši režiser je po mnenju kritikov Guillermo del Toro (Oblika vode).

Najboljši igralec v komediji je James Franco (The disaster artist), najboljša igralka v komediji pa Margot Robbie (Jaz, Tonya).

Med komičnimi serijami je kritike najbolj prepričala serija The Marvelous Mrs. Maisel. Najboljši igralec v komični seriji je po njihovi presoji Ted Danson (The Good Place), najboljša igralka v komični seriji pa Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel).

Najboljša dramska serija je Deklina zgodba (The Handmaid's Tale), najboljši igralec v dramski seriji Sterling K. Brown (This Is Us), najboljša igralka v dramski seriji pa Elisabeth Moss (The Handmaid's Tale)

Najboljša kratka serija pa je tudi po izboru kritikov Velike male laži (Big little lies), najboljši igralec v televizijskem filmu ali kratki seriji Ewan McGregor (Fargo), najboljša igralka v tej kategoriji pa Nicole Kidman (Velike male laži).

Nominiranci in zmagovalci:

Najboljši film

Ljubezen na prvo bolezen (The Big Sick)

Call Me by Your Name

Najtemnejša ura (Darkest Hour)

Dunkirk

Projekt Florida (The Florida Project)

Get Out

Lady Bird

The Post

Oblika Vode (The shape of water)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

Najboljši igralec

Timothée Chalamet, Call Me by Your Name

James Franco, The Disaster Artist

Jake Gyllenhaal, Stronger

Tom Hanks, The Post

Daniel Kaluuya, Get Out

Daniel Day Lewis, Phantom Thread

Gary Oldman, Najtemnejša ura (Darkest Hour)

 

Najboljša igralka

Jessica Chastain, Molly's Game

Sally Hawkins, Oblika vode (The Shape of Water)

Frances McDormand, Trije plakati pred mestom

Margot Robbie, Jaz, Tonya (I, Tonya)

Saoirse Ronan, Lady Bird

Meryl Streep, The Post

 

Najboljši stranski igralec

Willem Dafoe, Projekt Florida (The Florida Project)

Armie Hammer, Call Me By Your Name

Richard Jenkins, The Shape of Water

Sam Rockwell, Trije plakati pred mestom (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Patrick Stewart, Logan

Michael Stuhlbarg, Call Me by Your Name

 

Najboljša igralka v stranski vlogi

Mary J. Blige, Mudbound

Hong Chau, Downsizing

Tiffany Haddish, Girls Trip

Holly Hunter, Ljubezen na prvo bolezen (The Big Sick)

Allison Janney, Jaz, Tonya (I, Tonya)

Laurie Metcalf, Lady Bird

Octavia Spencer, oblika vode (The Shape of Water)

 

Najboljša mlada igralka/igralec

Mckenna Grace, Gifted

Dafne Keen, Logan

Brooklynn Prince, Projekt Florida (The Florida Project)

Millicent Simmonds, Wonderstruck

Jacob Tremblay, Wonder

 

Najboljši režiser

Guillermo del Toro, The Shape of Water

Greta Gerwig, Lady Bird

Martin McDonagh, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Christopher Nolan, Dunkirk

Luca Guadagnino, Call Me by Your Name

Jordan Peele, Get Out

Steven Spielberg, The Post

 

Najboljši animirani film

The Breadwinner

Coco

Despicable Me 3

The LEGO Batman Movie

Loving Vincent

 

Najboljši akcijski film

Baby Driver

Logan

Thor: Ragnarok

War for the Planet of the Apes

Wonder Woman

 

Najboljša komedija

Ljubezen na prvo bolezen (The Big Sick)

The Disaster Artist

Girls Trip

Jaz, Tonya (I, Tonya)

Lady Bird

Najboljši igralec v komediji

Steve Carell, Battle of the Sexes

James Franco, The Disaster Artist

Chris Hemsworth, Thor: Ragnarok

Kumail Nanjiani, Ljubezen na prvo bolezen (The Big Sick)

Adam Sandler, The Meyerowitz Stories (New and Selected)

 

Najboljša igralka v komediji

Tiffany Haddish, Girls Trip

Zoe Kazan, Ljubezen na prvo bolezen (The Big Sick)

Margot Robbie, Jaz, Tonya (I, Tonya)

Saoirse Ronan, Lady Bird

Emma Stone, Battle of the Sexes

 

Najboljši znanstvenofantastični film/grozljivka

Iztrebljevalec 2 (Blade Runner 2049)

Get Out

It

The Shape of Water

 

Najboljši tujejezični film

BPM (Beats Per Minute)

A Fantastic Woman

First They Killed My Father

In the Fade

The Square

Thelma

 

Najboljši scenarij

Guillermo del Toro and Vanessa Taylor, The Shape of Water

Greta Gerwig, Lady Bird

Emily V. Gordon and Kumail Nanjiani, Ljubezen na prvo bolezen (The Big Sick)

Liz Hannah and Josh Singer, The Post

Martin McDonagh, Trije plakati pred mestom (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Jordan Peele, Get Out

 

Najboljši prirejeni scenarij

James Ivory, Call Me by Your Name

Scott Neustadter and Michael H. Weber, The Disaster Artist

Dee Rees and Virgil Williams, Mudbound

Aaron Sorkin, Molly's Game

Jack Thorne, Steve Conrad and Stephen Chbosky, Wonder

 

Najbojša fotografija

Roger Deakins, Iztrebljevalec 2 (Blade Runner 2049)

Hoyte van Hoytema, Dunkirk

Dan Laustsen, The Shape of Water

Rachel Morrison, Mudbound

Sayombhu Mukdeeprom, Call Me By Your Name

 

Najboljša komična serija

Veliki pokovci (The Big Bang Theory) (CBS)

Black-ish (ABC)

GLOW (Netflix)

The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)

Sodobna družina (Modern family) (ABC)

Patriot (Amazon)

 

Najboljši igralec v komični seriji

Anthony Anderson, Black-ish (ABC)

Aziz Ansari, Master of None (Netflix)

Hank Azaria, Brockmire (IFC)

Ted Danson, The Good Place (NBC)

Thomas Middleditch, Silicon Valley (HBO)

Randall Park, Fresh Off the Boat (ABC)

 

Najboljša igralka v komični seriji

Kristen Bell, The Good Place (NBC)

Alison Brie, GLOW (Netflix)

Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)

Sutton Foster, Younger (TV Land)

Ellie Kemper, Unbreakable Kimmy Schmidt (Netflix)

Constance Wu, Fresh Off the Boat (ABC)

 

Najboljši stranski igralec v komični seriji

Tituss Burgess, Unbreakable Kimmy Schmidt (Netflix)

Walton Goggins, Vice Principals (HBO)

Sean Hayes, Will & Grace (NBC)

Marc Maron, GLOW (Netflix)

Kumail Nanjiani, Silicon Valley (HBO)

Ed O'Neill, Sodobna družina (Modern Family) (ABC)

 

Najboljša stranska igralka v komični seriji

Mayim Bialik, Veliki pokovci (The Big Bang Theory) (CBS)

Alex Borstein, The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)

Betty Gilpin, GLOW (Netflix)

Jenifer Lewis, Black-ish (ABC)

Alessandra Mastronardi, Master of None (Netflix)

Rita Moreno, One Day at a Time (Netflix)

 

Najboljša dramska serija

American Gods (Starz)

The Crown (Netflix)

Game of Thrones (HBO)

The Handmaid's Tale (Hulu)

Stranger Things (Netflix)

This Is Us (NBC)

 

Najboljši igralec v dramski seriji

Sterling K. Brown, This Is Us (NBC)

Paul Giamatti, Billions (Showtime)

Freddie Highmore, Bates Motel (A&E)

Ian McShane, American Gods (Starz)

Bob Odenkirk, Better Call Saul (AMC)

Liev Schreiber, Ray Donovan (Showtime)

 

Najboljša igralka v dramski seriji

Caitriona Balfe, Outlander (Starz)

Christine Baranski, The Good Fight (CBS All Access)

Claire Foy, The Crown (Netflix)

Tatiana Maslany, Orphan Black (BBC America)

Elisabeth Moss, Deklina zgodba (The Handmaid's Tale) (Hulu)

Robin Wright, House of Cards (Netflix)

 

Najboljši stranski igralec v dramski seriji

Bobby Cannavale, Mr. Robot (USA)

Asia Kate Dillon, Billions (Showtime)

Peter Dinklage, Game of Thrones (HBO)

David Harbour, Stranger Things (Netflix)

Delroy Lindo, The Good Fight (CBS All Access)

Michael McKean, Better Call Saul (AMC)

 

Najboljša stranska igralka v dramski seriji

Gillian Anderson, American Gods (Starz)

Emilia Clarke, Igra prestolov (Game of Thrones) (HBO)

Ann Dowd, Deklina zgodba (The Handmaid's Tale) (Hulu)

Cush Jumbo, The Good Fight (CBS All Access)

Margo Martindale, Sneaky Pete (Amazon)

Chrissy Metz, This Is Us (NBC)

 

Najboljša kratka serija

American Vandal (Netflix)

Big Little Lies (HBO)

Fargo (FX)

Feud: Bette and Joan (FX)

Godless (Netflix)

The Long Road Home (National Geographic)

 

Najboljši televizijski film

Flint (Lifetime)

I Am Elizabeth Smart (Lifetime)

The Immortal Life of Henrietta Lacks (HBO)

Sherlock: The Lying Detective (PBS)

The Wizard of Lies (HBO)

 

Najboljši igralec v televizijskem filmu ali kratki seriji

Jeff Daniels, Godless (Netflix)

Robert De Niro, The Wizard of Lies (HBO)

Ewan McGregor, Fargo (FX)

Jack O'Connell, Godless (Netflix)

Evan Peters, American Horror Story: Cult (FX)

Bill Pullman, The Sinner (USA)

Jimmy Tatro, American Vandal (Netflix)

 

Najboljša igraleka v televizijskem filmu ali kratki seriji

Jessica Biel, The Sinner (USA)

Alana Boden, I Am Elizabeth Smart (Lifetime)

Carrie Coon, Fargo (FX)

Nicole Kidman, Big Little Lies (HBO)

Jessica Lange, Feud: Bette and Joan (FX)

Reese Witherspoon, Big Little Lies (HBO)

 

Najboljši stranski igralec v televizijskem filmu ali kratki seriji

Johnny Flynn, Genius (National Geographic)

Benito Martinez, American Crime (ABC)

Alfred Molina, Feud: Bette and Joan (FX)

Alexander Skarsgård, Big Little Lies (HBO)

David Thewlis, Fargo (FX)

Stanley Tucci, Feud: Bette and Joan (FX)

 

Najboljša stranska igralka v televizijskem filmu ali kratki seriji

Judy Davis, Feud: Bette and Joan (FX)

Laura Dern, Big Little Lies (HBO)

Jackie Hoffman, Feud: Bette and Joan (FX)

Regina King, American Crime (ABC)

Michelle Pfeiffer, The Wizard of Lies (HBO)

Mary Elizabeth Winstead, Fargo (FX)

 

Najboljša pogovorna oddaja

The Ellen DeGeneres Show

Harry

Jimmy Kimmel Live

The Late Late Show With James Corden

The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Watch What Happens Live With Andy Cohen

 

Najboljša animirana serija

Archer

Bob's Burgers

BoJack Horseman

Danger & Eggs

Rick and Morty

The Simpsons

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 0
Več komentarjev