Film/TV

VIDEO: Je prihodnost človeštva med zvezdami?

Ljubljana, 03. 11. 2014 21.59 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Naš čas na Zemlji se bliža koncu in skupina raziskovalcev se poda na najbolj pomembno odpravo v zgodovini človeštva: potujejo onkraj naše galaksije, da bi dognali, ali ima človeštvo morda prihodnost nekje med zvezdami.

Oskarjevec Matthew McConaughey igra v novem Nolanovem ZF filmu Medzvezdje.
Oskarjevec Matthew McConaughey igra v novem Nolanovem ZF filmu Medzvezdje. FOTO: Blitz

Človeštvo si je od nekdaj krojilo svojo usodo z drznimi koraki in preseganjem uveljavljenih norm – od prvih ladij, ki so iskale točko, kjer se konča obzorje, do prvih človeških korakov na Mesecu. A poslednja meja ostaja izzivalno nedosegljiva. Medzvezdje v režiji priznanega filmskega ustvarjalca Christopherja Nolana si zastavlja provokativno vprašanje o prihodnosti človeštva med zvezdami.

"Zame je raziskovanje vesolje čista skrajnost človeške izkušnje," pravi Nolan. "Na nek način skušamo dognati, kaj naš obstoj pomeni v širšem konceptu vesolja. Filmarju izjemna volja peščice izbranih, ki silijo dlje, kot si je človeška rasa doslej drznila ali kot si je sploh mogoče zamisliti, odpira neskončne možnosti. Z veseljem sem se lotil filma, ki bo gledalce popeljal v to izkušnjo skozi oči prvih raziskovalcev, ki se podajajo v povsem novo ozvezdje."

Nolan je po scenariju, ki ga je spisal z Jonathanom Nolanom, režiral mednarodno zvezdniško zasedbo, v kateri so oskarjevci Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Ellen Burstyn in Michael Caine, oskarjeva nominiranca Jessica Chastain in John Lithgow ter Bill Irwin. Igrajo še Casey Affleck, Wes Bentley, Bill Irwin, Mackenzie Foy, Topher Grace in David Gyasi. Glasbo je zložil oskarjevec Hans Zimmer.

  • image 4
  • image 5
  • image 6
  • image 1
  • image 2
  • image 3

KOMENTARJI (4)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ante-fante
04. 11. 2014 19.00
+4
Dajte raje napisat kakšen članek o Koloseju, ki tega in še mnogih drugih uspešnic (Fury, Gone Girl, Hobbit, Exodus, Hunger Games ...) ne bo predvajal, in o tem, da filma v Ljubljani ne bomo mogli gledati, ker imamo najslabšo kinodistribucijo v Evropi.
Youneed
04. 11. 2014 14.06
+9
Sporočilo filma je tolažba za potrošnike: potrošimo vse naravne dobrine in onesnažimo, potem nadaljujemo drugje. Realnost: povprečen Slovenec ne more zapustiti rojstne občine in živeti v sosednji, da ne govorimo o menjavi države, celine, kaj šele menjava planeta. Škoda, takšna sporočila so globoko zavajujoča.
dannyer
04. 11. 2014 13.35
+2
Postati bomo morali tip 2 civilizacija oz med planetarna , da bomo preživeli v krutem vesolju tip 2 pomeni ,da imaš enak status kot ga imajo v star trek voyager .)(samo za preverjamo.) tip 1 pomeni ,da povsem kontroliraš planet. tip 2 da imaš veliko planetov . tip 3 da vladaš celi galaksiji .samo to je še oddaljeno če bomo sploh kdaj dosegli status tip 2 ali 3 . dejstvo je ,da se ne bomo mogli zanašati samo na en planet . ker bi bilo nelogično . po pregledu enega dela vesolja so planetni lovci kot jim v žargonu pravijo našli 400 planetov v razmerju 20 do 1000 LY od zemlje . vsi ti planeti so na mestu kjer bi lahko uspevalo življenje . pa še lepe barve so . kolikor se ,da razločiti .samo razdalja je problem . ..Krivinski pogon bolj znan kot warp to bi bila rešitev . toda od kod bo človeštvo dobilo toliko energije ?????negativna energija je nevarna . pa še tako malo so jo komaj proizvedli anti materijski materijski reaktor edini ki ima 100 % izkoristek energije . nekaj gramom zadostuje polet do plutona pa nazaj oz 50 gramov .samo niti toliko ga niso naredili .če bo šlo vse po načrtih strokovnjakov bo zemlja dosegla tip 1 čez 100 let in to 1 stopnjo .spet če. imam občutek da še lep čas ne bomo izdelali nekaj kar bi nas lahko potisnilo med zvezde .
dannyer
04. 11. 2014 13.43
+2
samo za ta film se ravno časovno ne ujema . take katastrofe bodo čez milijon če ne milijardo let . po podatkih od sonca se bo čez milijardo let povečala temperatura na zemlji . tako da bo kmetovanje padlo . ampak to je šele 1,000,000,000 let tako ,da se ne sekiram . drugi problemi so pa samo segrevanje zemlje tevtonske plošče že čez 2,000,000 let bo italja imela največje gorovje na svetu ampak se ne sekiram . ker je to velika številka .