Tuja scena

VIDEO: Lagal je Titu

Ljutomer, 26. 07. 2013 06.30 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Na Grossmannovem festivalu so se z nagrado za življenjsko delo in filmoma Django in Companeros poklonili legendarnemu italijanskemu igralcu Francu Neru. Njegov obisk Slovenije smo izkoristili za krajši klepet, o njem pa je spregovoril tudi pevec Lado Leskovar, s katerim prijateljujeta že skoraj 40 let.

Franco Nero je v svoji bogati karieri odigral več kot 150 nepozabnih filmskih vlog, tako v Evropi kot ZDA, tako v visokoproračunskih kot neodvisnih filmih, od vesternov, kriminalk in komedij do zgodovinskih spektaklov, dram, muzikala, preizkusil pa se je tudi v sinhronizaciji animiranega filma Avtomobili 2 (glas je posodil Stricu Topolinu).

Poleg ikoničnih vlog naslovnih junakov v vesternih Django (mini vlogo mu je v Djangu brez okovov namenil tudi Quentin Tarantino) in Keoma, sira Lancelota v muzikalu Camelot, Horacija v drami Tristana, negativca v akcijski uspešnici Die Hard 2 ter belega ninje v Enter the Ninja je gledalcem na območju nekdanje Jugoslavije v spominu ostal predvsem po vlogah v filmih Bitka na Neretvi in Banović Strahinja.

Franco Nero in Enzo G. Castellari
Franco Nero in Enzo G. Castellari FOTO: Tina Babič, GROSSMANN
V svoji karieri je sodeloval z režiserji, kot so John Houston, Luis Bunuel, Claude Chabrol, Rainer Werner Fassbinder, Franco Zeffirelli, Damiano Damiani, Lucio Fulci, Elio Petri, Enzo G. Castellari, Sergio Corbucci, Menahem Golan, Pupi Avati in Sergej Bondarčuk.

Veliko je delal tudi v gledališču in na televiziji, preizkusil pa se je tudi v vlogi producenta in režiserja.

Franco je poročen z igralko Vanesso Redgrave (vmes sta se ločila, nato pa leta 2006 znova poročila), njun sin Carlo Gabriel Nero pa je scenarist in režiser.

Kljub bogati karieri in kar nekaj križem na plečih je še vedno zelo aktiven. Pred nekaj dnevi je zaključil snemanje filma bosanske režiserke Jasmile Žbanić z naslovom Otok ljubezni, sodeč po strani IMDB, pa ima odprte še tri projekte.

Več v videoprispevku, v katerem boste izvedeli tudi, kaj se je zlagal Titu, ki ga je spoznal ob snemanju filma Bitka na Neretvi, in kaj počne, kadar ni zaposlen s filmskimi projekti.

Nagrado za življenjsko delo sta na 9. Grossmannovem festivalu fantastičnega filma in vina prejela Franco Nero in Enzo G. Castellari.
Nagrado za življenjsko delo sta na 9. Grossmannovem festivalu fantastičnega filma in vina prejela Franco Nero in Enzo G. Castellari. FOTO: Tina Babič, GROSSMANN
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

KOMENTARJI (9)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

HooplaToopla
23. 01. 2014 14.14
+1
Kaj se spravljate na ubogo siroto novinarko?! >>> V deželi, kjer predsednik države serijsko prijavlja take, kot jih Borut Pahor, bi radi imeli novinarko trač rubrike, ki bo razmišljala kot Ajnštajn? > Naj vadi punca ... Se bo že naučila ...
I G N O R A N T
26. 07. 2013 10.22
+3
Tito je imel zasebno posestvo???????
EvelinaHana
26. 07. 2013 09.50
+6
Veste kaj - predlagam vam, da čimprej snamete s portala tale "intervju", da si novinarka ne bo delala še dodatne sramote. Meni je bilo nerodno, ko sem poslušala skrpucalo - ne vem, a ni nobene samokritike ali pa je za vas vse dobro in uporabno. No, meni osebno bi bilo nerodno, tejle pa očitno ni ... Bogve, kaj si je mislil Franco (najverjetneje "tale pa je kura") :)
kr--en
26. 07. 2013 09.26
+7
"Novinarka" naj gre na daljši tečaj anleščine ali pa naj se za nekaj časa preseli v ZDA - če je ni strah letenja. Pa poklic naj zamenja.
JApajaDAja
26. 07. 2013 10.57
+3
nevica
26. 07. 2013 12.31
+1
Takili rastejo iz Popove akademije, he, he...dol padeš!