Črnogorci organizirali tekmovanje v neprekinjenem poležavanju

Blizu Nikšića so organizirali tekmovanje, ki se zdi kot nalašč za pregovorno lene Črnogorce. Tekmovalci so se namreč pomerili v tem, kdo najdlje zdrži v neprekinjenem ležanju.

Poležavanje - 2

Ta je pa dobra: tekmovalci so dejali, da bi lahko ležali še dolgo, a jih je skrbelo za njihovo zdravje. (Foto: Thinkstock)

Bizarno tekmovanje pa se je v nedeljo končalo brez pravega zmagovalca, saj so se štirje tekmovalci po 24 urah neprekinjenega poležavanja pod stoletnim javorom soglasno odločili, da tekmovanje, ki se je izkazalo za zelo naporno, prekinejo in si razdelijo 200 evrov nagrade.

Bitka je potekala v vasi Montenegro v Breznih pri Nikšiću, četverica tekmovalcev pa je po hladni noči popustila. Trije prebivalci Nikšića in prebivalec Podgorice so celo noč prestali do grla zaviti v odeje, brez pravice, da vstanejo.

Vsi štirje so sicer zatrdili, da bi lahko v ležečem položaju prebili še dolgo časa, a so se vseeno dogovorili, da tekmovanja prekinejo, saj bi lahko to ogrozilo njihovo zdravje.

Črnogorska lopata

O črnogorski lenobi krožijo številne šale. Ena izmed njih govori o tem, da Črnogorci denar skrivajo kar pod lopatami. (Foto: Thinkstock)

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 48
 
olaf45 06.07.2012 20:20:11
Digni se zemljo da legnem
Več komentarjev