Letošnji karneval se je začel tako kot vsako leto z angelskim letom, po italijansko Volo dell'angelo. Natanko opoldne je tako z 99 metrov visokega zvonika Campanile, najvišje stavbe v Benetkah, "zaplavala" mlada lepotica in v oblaku pisanih konfetov ter ob aplavzu večtisočglave množice pristala na Trgu sv. Marka.
Organizatorji slovitega karnevala so za angela tokrat izbrali 22-letno Bianco Brandolini D'Adda, vnukinjo sestre sedaj že pokojnega dolgoletnega predsednika avtomobilskega giganta Fiat Giannija Agnellija.
Trg sv. Marka je bil danes presenetljivo obsijan s soncem, kot vsako leto pa je tudi letos spremenjen v fantastičen čarobni vrt. Italijanski mediji med drugim poročajo o več kot 1800 različnih vonjavah, razkošju cvetja in ogromnem, zelenem kipu beneškega krilatega leva.
Že v soboto zvečer je več tisoč ljudi zabaval 80-letni italijanski gledališki igralec Ferruccio Soleri, na odprtem odru pa so pri samo petih stopinjah Celzija in dežju uprizorili striptiz. Po vzoru britanske komedije "Do nazga" so se slekli trije uslužbenci ameriškega aluminijskega kocerna Alcoa, ki se spopada z ogromnimi izgubami in je pred kratkim napovedal začasno zaprtje svojih obratov v Italiji.
Maske so vsaka zase
Beneški karneval sicer nikakor ni pustna povorka, kot smo jih vajeni pri nas. Udeleženci pustnega dogajanja so namreč locirani na različnih predelih mesta, največ pa jih je seveda na Markovem trgu in bližnji okolici. Vsi kostumi so izjemno bogato okrašeni, živahnih barv, veliko izmed njih pa je starih več deset let. Prava beneška maska se namreč prenaša iz roda v rod in njihovi lastniki so na svoje imetje izredno ponosni. Maske se največkrat kažejo obiskovalcem samostojno in fotografiranje z njimi lahko izvršite samo z njihovim dovoljenjem.
Beneški karneval bo letos trajal do 16. februarja.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.