Madrid/Dortmund, 04. 12. 2012 22.35 |

V zadnjem krogu skupinskega dela Lige prvakov je madridski Real po pričakovanjih brez večjih težav odpravil Ajax (4:1), prvo mesto v skupini D pa je potrdila Borussia iz Dortmunda, ki je na domačem stadionu Westfalen premagala Manchester City (1:0).

Že po uvodnih minutah je bilo jasno, da bodo nogometaši Ajaxa tudi tokrat odigrali 'stransko' vlogo. Četa Franka de Boerja se je že po 13. minutah igre znašla v rezultatskem zaostanku. Mrežo Kennetha Vermeerja je po lepi ekipni akciji načel Cristiano Ronaldo. Portugalcu, ki je že na prvem obračuna teh dveh nasprotnikov v skupini D vknjižil hat-trick, je podal Karim Benzema. Ofenziva kraljevega kluba tudi v nadaljevanju ni pojenjala. Nizozemski vratar je poizkus Francoza Benzemaja v 18. minuti uspel ubraniti, v 28. pa je bil spet brez moči. Jose Callejon je izkoristil lepo podajo razigranega Luka Modrića.

Kmalu po uvodnem sodnikovem žvižgu je Ronaldo našel Kakaja, ki je s pravo mojstrovino zadel za 3:0. Nizozemci pa se niso predali in izid znižali. Z malce sreče je po nerodnem posredovanju domačega vratarja Antonia Adana zadel Derk Boerrigter, napaka pa je dodobra razjezila Joseja Mourinha. Zadetek pa je gostom vlil nekaj prepotrebne samozavesti, saj so si priigrali kar nekaj lepih priložnosti, vendar so bili v zaključkih akcij vselej neodločni. Real je kmalu vzpostavil ravnotežje in v 88. minuti potrdili zmago. Po podaji mladega Alvara Morate je vnovič zadel Callejon.

Nemški prvaki potrdili prvo mesto v skupini smrti

Najlepšo priložnost v prvem polčasu je imel Marco Reus.
Najlepšo priložnost v prvem polčasu je imel Marco Reus. FOTO: Reuters

Po anemičnem začetku na obeh straneh so se nogometaši vendarle prebudili in si priigrali nekaj zrelih priložnosti. V prvem polčasu so sta se do najlepših priložnosti dokopala aktivni Edin Džeko in Marco Reus. Strel napadalca Manchester Cityja v 34. minuti je Roman Weidenfeller odlično ubranil. Član Borussie iz Dortmunda pa je svojo srečo poizkusil dve minuti pozneje, zadetek pa je preprečila vratnica. V drugem delu pa so se varovanci Jürgena Kloppa prebudili in dobro igro kmalu kronali z zadetkom. V 57. minuti je po izjemni podaji Jakuba Blaszczykowskija z neposredne bližine zadel Julian Schieber. V nadaljevanju je Roberto Mancini priložnost ponudil Mariju Balotelli, ki pa se ni naigral. Angleški velikan je s tremi osvojenimi točkami končal na zadnjem mestu skupine D in se neslavno poslovil od evropskih zelenic.

Izida:
Real Madrid - Ajax 4:1 (2:0)
Ronaldo 13., Callejon 28., 88., Kaka 49.; Boerrigter 59.

Borussia Dortmund - Manchester City 1:0 (0:0)
Schieber 57.

KOMENTARJI (68)

Jamsk
05. 12. 2012 13.36
+4
Me je prijetno presenečila letos, svaka čast še veliko uspehov! Najboljše navijače imajo!
ilovemilka
05. 12. 2012 12.30
+7
vse pohvale RM,ki je prikazal lepo in odlocno igro.....pohvale tudi BVB,spet dokazali da grejo letos na vrh....MC pa pac letos ni prikazal nic od nic....hala Madrid
LocoBlanco
05. 12. 2012 11.04
+4
Tako ja! Paris here we come! HALA MADRID!!!
mmickica
05. 12. 2012 11.26
+2
Messiniesta
05. 12. 2012 11.50
-4
Paris? Kateri Paris? Tisti lepotec iz Troje? Greste v Trojo:)???
+3
Včeraj so bile pa zares same brezvezne tekme, no ja - na tej so bili vsaj goli! Malo sem se sprehajala med tekmami z daljincem, pa me nobena tekma ni dovolj pritegnila, da bi pri njej ostala...en sam dolgčas! Prav videlo se je, da je bilo vsepovsod že praktično vse odločeno! Še najbolj me je čudilo, da je PlanetTV prenašal Milan : Zenit, kot da se Berlusconi in Ruski mogotci nebi dogovorili za rezultat - smešno!?
Messiniesta
05. 12. 2012 11.05
-6
Veliki igrajo nocoj. Včeraj je bilo le ogrevanje. Konec koncev, edino nocoj lahko vidite naj ekipo vseh časov, naj igralca vseh časov. Naj klub Anglije itd.
mmickica
05. 12. 2012 11.27
+4
Me res zanima, če bomo že danes videli rekord, Messi namreč igra...!
Messiniesta
05. 12. 2012 17.49
Osebno malo dvomim. 1. Ker bo manjkalo veliko igralcev prve postave. 2. Ker bi se znalo zgoditi, da bi igrali nanj, da bi izboljšal rekord. Messi ne zna "nabijati" statistike, on blesti kadar igra svojo igro. Samo enkrat je lovil gol, ko se mu je rodil sin in tisto je bila njegova najslabša tekma zadnjih ohoho let. Možno, da rekord vseeno pade ampak bolj računam na tekmo v Sevilli. Sploh, ker bo šlo za pravi derbi, na njih pa je Messi najboljši.
Veprl
05. 12. 2012 10.32
+4
Hammurabi pa Messiiniesta... Vi2 sta trota sakramenska, vrjameta? Seveda ne ker sta šusa
dodo5191
05. 12. 2012 08.49
+1
modric je super igralec, ampal zaenkrat prevec nihanj v igri..ko bo to odpravil,potem bomo lahko govorili o dobri okrepitvi..to je tudi letos na parih tekmah ze dokazal..
Rossi 46
05. 12. 2012 09.16
+2
najbolje je če ga ima na klopi modriča sevedo namesto kakaja tam bo lahko nihal naprej in nazaj.
Messiniesta
05. 12. 2012 09.44
-4
Modric je novi Sahin, Quaresma, Mancini, Kaka... Vse je uničil murči;).
Hammurabi
05. 12. 2012 10.18
-3
cobhc131
05. 12. 2012 05.37
+22
No pa sm docaku prvo odlicno predstavo Modrica :) Kaka pa je se enkrat pokazu da na klop NE spada. iHala Madrid
Messiniesta
-5
Skratka, na klop spada ronaldka:). Haha madrid:)
ilovemilka
05. 12. 2012 12.31
+4
Rossi 46
05. 12. 2012 05.27
-4
najboljše tekme se odigrajo danes v skupini E,F v G je itak Barca naprej razen 2 ekipa ni določena.
+3
veliki?!?!?! lazjo skupino ko MB mate nevem veliki...pa se tuki nimate vseh zmag.....res ste veliki....veliki so v skupini D.....hala Madrid
+14
modrić na goal com bil izbran za igralca tekme.kera dominacijaa.tudi navijači so ga izbrali za nogometaša tekme
gogi_
05. 12. 2012 01.06
-9
fihner
05. 12. 2012 07.46
+4
andraz-RMCF Sem navijač Barce, pa vendar, bravo za komentar!!!
+8
Če pravjo fani angleške lige tako, pol že mora tko držat ane ? :)
ladovan
04. 12. 2012 23.52
-1
west ham lani še v 2 ligi.....letos pa so premagali tako opevanega evropskega prvaka.....zdej je vprašanje a je west ham tak dobr al pa je res liga tak močna
MuciStruciBu
05. 12. 2012 00.48
+4
DeBill
05. 12. 2012 00.51
+2
tole je čisto bez veze, kajti klubi iz slabših lig so konec sezone manj razsuti kot iz močnih. Naj se LP igra kot vrhunec kakšne 3 mesece prej pa bo.
D_23
05. 12. 2012 01.08
-2
Tofi 1899
04. 12. 2012 23.37
+3
Ve kdo kdaj je žrebanje za osmino finala? Mam občutek, da že ta petek, sm nism pa ziher.
-5
dinamo zagreb je popolnoma nadigral dinamo kijev,beqiraj in čop zapravila 100% šanse.
R0ss0
04. 12. 2012 23.21
+2
Bile so tudi druge tekme v drugih skupinah in ne samo v skupini D, lahka bi tudi o njih kaj v tem članku napisali.....
ladovan
+6
ladovan
-1
že osmina finala zna biti zelo zanimiva.......sploh ker je borrusija zmešala štrene realu in je real končal kot 2....tako so eni od moznih nasprotnikov reala v osmini....psg,united,bayern /valencia,barcelona....zanimivo bo... cityu pa je čist prav da so izpadli...če so mislili da bodo z temi svoji miljoni harali po evropi.....se motijo.....pa lahko chuck norrisa kupjo pa ne bodo osvojil LP.......kr abramoviča vprašte če ne vrjamete
Messiniesta
04. 12. 2012 23.27
+6
Vse lepo in prav a ne ravno res. Klubi iz iste države se ne morejo srečati v osmini finala.
Opazovalec2020
04. 12. 2012 23.34
+6
ladovan
+1
nism vedu...da se klubi iz iste drzave ne morejo srečat v osmini.....torej malaga pa barcelona kot nosilca odpadeta za real....valencija pa v primiru če bi bila prva v svoji skupini.......
Messiniesta
04. 12. 2012 23.19
-27
Oh kako rad imam naše realčke. Poglejte kako se veselijo redkih zmag. Čudovito. Res je lepo gledati to primarno veselje pritlikavih klubkov. To te vrne v otroštvo, v malo šolo, ko smo zabijali gole na šolskem igrišču in se veselili golov ter zmag kot, da smo osvojili svet. Realčki so enaki in sedaj gotovo pol madrida na ulicah slavi eno redkih zmag. Res sem ganjen.
19Luka92
04. 12. 2012 23.22
-12
ja kaj pa češ, redke so njihove zmage, zato pa se že veselijo tudi nepomembnih zmag :D
+4
Ja ker se vse vrti okoli Reala. Lahko si samo navijač Reala ali pa nasprotnik Reala, navijači drugih klubov sploh ne obstajajo, Real je središče sveta.
vul_messi
04. 12. 2012 23.03
+16
united19boy
04. 12. 2012 23.02
+12
city ima rekord kot prva angleška ekipa, ki ni zmagala nobene tekme v skupinskem delu lige prvakov. Sramota za aktualnega angleškega prvaka. Mancinija morajo angleški mediji razžagat, cityjevi šejki pa odpustit.