Futsal: Oplast izenačil, odločitev o državnem prvaku bo padla v Litiji

Kobarid, 22. 04. 2014 23.40 |

Nogometaši Oplasta so na četrti tekmi finala 1. SFL dosegli drugo zmago in izidi v zmagah izenačili na 2:2. Izbranci Saša Lebana so na domačem igrišču premagali Litijo s 5:1, odločitev o državnem prvaku v malem nogometu pa bo padla v soboto v Litiji.

KMN Oplast Kobarid - 13
KMN Oplast Kobarid - 13 FOTO: Coach

Oplast iz Kobarida je več kot zasluženo že ob polčasu vodil 2:0, zasluge za to pa gredo Jaki Sovdatu, Alešu Gašperutu in izvrstnemu vratarju Igorju Bratiču. Domača vrsta, vodi jo nekdanji igralec Litije Leban, je tudi v drugem polčasu pokazala več želje, predvsem pa zbranosti in mirnosti v ključnih trenutkih.

Oplast, pred to tekmo je zaostajal 1:2 v zmagah, je odločno začela srečanje, domače obleganje litijskih vrat je bilo silovito. Že v prvi minuti se je iz oči v oči z Damirjem Puškarjem znašel Jani Ručna, a je bil Puškar na mestu. Obranil je tudi strele Sovdata in vnovič Ručne. Slednji ga je v tretji minuti zadel v glavo, Puškar pa je par minut obležal. V 4. minuti pa je klonil. Matiral ga je domači kapetan Sovdat.

Za gostitelje so gole pred 400 gledalci dosegli Sovdat (4.), Gašperut (15.), Zorč (22.), Ručna (32.) in Bratič (32.), za goste pa Vrhovec (23.).