Handanović ubranil enajstmetrovko, Kurtić zabil prvenec v majici Torina

Rim, 20. 04. 2014 08.11 |

34. krog v italijanski nogometni Serie A je bil tudi v znamenju Slovencev. Samir Handanović je proti Parmi ubranil enajstmetrovko Antoniu Cassanu in pomagal Interju do pomembne zmage v gosteh (2:0), v Rimu pa je svoj prvi gol v majici Torina dosegel Jasmin Kurtić.

Jasmin Kurtić je dosegel prvi prvenstveni gol v tej sezoni.
Jasmin Kurtić je dosegel prvi prvenstveni gol v tej sezoni. FOTO: Reuters

Nogometaši Torina so na težkem gostovanju remizirali z Laziem. Gostitelji so sicer povedli, a je na začetku drugega polčasa za izenačenje poskrbel Jasmin Kurtić. Slovenski reprezentančni vezist je izkoristil lepo podajo Riccarda Meggiorinija in natančno zadel z diagonalnim strelom. Do konca tekme so sicer gledalci na olimpijskem stadionu v Rimu videli še kar štiri gole. Gostje so bili po zadetku Cira Immobileja v 89. minuti blizu senzacionalne zmage, a je za remi v sodnikovem nadomestilu igralnega časa poskrbel Antonio Candreva (3:3).

Z odlično predstavo se je izkazal tudi Samir Handanović, ki je na gostovanju pri Parmi svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Sarma je zablestel v 44. minuti, ko je ubranil enajstmetrovko Antoniu Cassanu. Slovenski čuvaj mreže se je žoge dotaknil s konicami prstov in jo preusmeril v vratnico. V drugem polčasu je bil izključen domači branilec Gabriel Paletta, kar so gostje s pridom izkoristili. Za pomembno zmago Interja v boju za peto mesto, ki še vodi v evropska tekmovanja, sta zadela Rolando in Fredy Guarin. Najbližji zasledovalci črno-modrih so zdaj nogometaši mestnega tekmeca Milana. Varovanci Clarenca Seedorfa so proti Livornu vknjižili že peto zmago zapored. Za slavje na stadionu San Siro so zadeli Mario Balotelli, Adel Taarabt in Giampaolo Pazzini. Valterja Birse ni bilo v postavi 'rossonerov'.