Pop in

Kdo je oropal gledalce?

Ljubljana, 25. 02. 2002 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Spori glede Eme se preusmerjajo na kršenje zakona, po katerem bi morali biti gledalci obveščeni, da je klic za glasovanje na Emi dražji od običajnega. Postavlja se vprašanje, kdo je bil dolžan z vidnim napisom na televizijskem ekranu obvestiti gledalce o ceni telefonskega klica.

Na uradu za preprečevanje iger na srečo še preiskujejo ali se telefonsko glasovanje šteje pod igre na srečo ali ne.

Pavo Ivankovič iz urada za nadzor prirejanja iger na srečo
Pavo Ivankovič iz urada za nadzor prirejanja iger na srečo FOTO:

Pavo Ivankovič iz urada za nadzor prirejanja iger na srečo je za 24 ur povedal, da pobiranje vplačil z obljubo nagrade – v tem primeru bi bilo to uveljavljenje glasov – ni dovoljen. Ivankovič je še zagotovil, da bodo v uradu ocenili ali je v primeru glasovanja na Emi šlo za sum kršitve zakona o igrah na srečo.

Na uradu za varstvo potrošnikov trdijo, da bi morala biti poleg telefonske številke na vidnem mestu objavljena tudi cena telefonskega klica. Barbara Miklavčič z urada za varstvo potrošnikov je pojasnila, da če ponudnik oglašuje blago ali storitev preko oglasa, mora biti cena vidno označena v samem oglasu. Kot je še dodala, mora biti cena izpisana v slovenskih tolarjih in podjetje, ponudnik, mora to ceno tudi upoštevati.

Roman Kladošek - glavni tržni inšpektor
Roman Kladošek - glavni tržni inšpektor FOTO:

Pri Telekomu so že pred dnevi povedali, da naj bi ceno objavila Televizija Slovenija in tako gledalce opozorila, da telefonski klic stane 25,20 tolarjev. Na tržnem inšpektoratu so zatrdili, da bi to moral storiti Telekom. Kot je za 24 ur pojasnil Roman Kladošek, glavni tržni inšpektor, gre v spornem primeru za storitve daljinskega glasovanja. Za naročnika, v tem primeru za klicočega, to storitev ponuja Telekom, Telekom je tisti, ki jo tudi zaračuna in on je bi dolžan objaviti ceno storitve.

  • Kou Kou
  • Kou Kou
  • Kou Kou
  • Kou Kou
  • Kou Kou
  • Kou Kou
  • Kou Kou