Kopitar blestel, kralji izgubili

Los Angeles, 13. 04. 2014 07.52 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so po izvajanju kazenskih strelov morali priznati premoč Anaheim Ducks (4:3). Slovenski napadalec Anže Kopitar je dosegel dva gola, podobno, kot vsi njegovi soigralci, pa je zapravil kazenski strel.

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so želeli zveste privržence nagraditi z zmago, začeli spodbudno, saj je Dustin Brown zadel za vodstvo že po petih minutah igre. A v nadaljevanju so bili vseskozi bolj učinkoviti gostje iz Anaheima. Nick Bonino je poravnal izid minuto kasneje, Devante Smith-Pelly pa je na začetku druge tretjine uspel zabiti za prvo vodstvo Ducksov.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters

Kralji so se morali tako podati 'v lov' za tekmecem. Z lepim golom je najprej na 2:2 izenačil Anže Kopitar, tekmec pa je še enkrat pobegnil in z golom Matta Beleskeyja zabil za 3:2. Slabih pet minut pred iztekom igralnega časa je vse kazalo na zmago gostov, a še enkrat več je v noči na nedeljo zablestel Hrušičan Kopitar. Z domiselno akcijo dobre tri minute pred iztekom rednega dela dvoboja je še drugič na dvoboju poslal plošček za hrbet Frederika Andersena.

Po rednem delu dvoboja je bil izid 3:3, sledil pa je podaljšek in kazenski streli, po katerih je padla odločitev o zmagovalcu. Smith-Pelly je bil sploh edini, ki ga je uspešno izvedel in tako prinesel zmago gostom, ki jih v končnici čaka Dallas. Kralji so osvojili 100. točko v letošnji sezoni.

Los Angeles Kings - Anaheim Ducks 3:4 (k. streli)
Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers 3:4 (podaljšek)
Montreal Canadiens - New York Rangers 1:0 (podaljšek)
Boston Bruins - Buffalo Sabres 4:1
Ottawa Senators - Toronto Meaple Leafs 1:0
Nasville Predators - Chicago Blackhawks 7:5
Florida Panthers - Columbus Blue Jackets 2:3
Edmonton Oilers - Vancouver Canucks 5:2