Košarkarice Celja so državne prvakinje

Celje, 16. 04. 2014 17.29 |

Košarkarice kluba Athlete Celje so na tretji tekmi finalne 1. SKL premagale Triglav z 69:65 in desetič osvojile naslov državnih prvakinj. Finalno serijo so zaključile s 3:0 v zmagah.

Košarkarice Athlete Celja slavijo svoj 10. naslov državnih prvakinj. Četudi so na tretji finalni tekmi državnega prvenstva proti Triglavu zaostajale že za 16 točk, so si z izjemnim zaključkom priigrale še tretjo zmago, tokrat z 69:65. Za najkoristnejšo košarkarico finalnega niza je bila imenovana celjska kapetanka Rebeka Abramovič. Ljubljančanka je bila z 18 točkami tudi tokrat najboljša strelka svoje ekipe.

Tekmo so odločneje začele varovanke Damirja Grgiča, ki so po sedmih minutah vodile z 19:11, nato pa so se počasi v ospredje začele prebijati Kranjčanke. Manca Jelenc (11 točk) in Mariesa Greene (15 točk) sta svojo ekipo vodili do izenačenja na 29. točko, Američanka v dresu Triglava pa je nato slednjemu s petimi zaporednimi točkami ob polčasu zagotovila vodstvo s 43: 34. V svojem ritmu so Gorenjke nadaljevale tudi v drugem polčasu. Athletinje, ki nikakor niso našle pravih odgovorov, so ob zaključku 28. minute zaostajale že s 42:58 in vse je kazalo, da se bo finalni niz podaljšal na najmanj štiri tekme. Nad igro svojih varovank je v teh minutah obupal tudi Grgič, ki je na klop posedel svoja glavna orožja – Heleno Boada, Rebeko Abramovič, Carmen Tyson Thomas in Evo Lisec. A neobremenjene rezervistke so nato začele tkati sanjski preobrat. Celjskega trenerja je tedaj obsijal nov žarek upanja in na parket je vrnil članice udarne peterke. Te so tri minute pred koncem, po delnem izidu 14:2, Athlete približale na 60:62, se nato s štirimi prostimi meti Boade prerinile v vodstvo (66:64) in tega v zadnji minuti, s pametno igro v napadu ter borbeno igro v obrambi, zadržale.

Celjanke so ponovile zgodbo iz sezone 2012/2013, ko so proti istim nasprotnicam ravno tako brez večjih težav dosegle prvi zmagi, državni naslov pa si nato v domači dvorani priigrale s preobratom po velikem zaostanku. Z deseto zvezdico je štajerska zasedba na najlepši možen način zaključila zbiranje lovorik v letu 2014, v katerem klub praznuje 20. obletnico delovanja. Naslov državnih prvakinj je skupno 20. lovorika kolektiva iz mesteca ob Savinji. Štajerke so pred tem osvojile devet naslovov pokalnih prvakinj, najboljše pa so postale tudi v prvi sezoni ženske Jadranske lige.

V finalu DP so se pomerile Celjanke in Kranjčanke.