Kralji končnico začeli s porazom

Los Angeles, 18. 04. 2014 07.26 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so morali na uvodnem obračunu končnice priznati premoč San Jose Sharks (6:3). Anže Kopitar je tokrat prispeval podajo pri prvem golu kraljev.

Medtem, ko so slovenski hokejisti prispeli na prizorišče svetovnega prvenstva divizije I in tam opravili še uvodni trening, je najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar z Los Angeles Kings začel z igranjem v končnici. Kralji so gostovali pri San Jose Sharks in doživeli poraz. Joe Thornton, Tomas Hertl in Patrick Marleau so poskrbeli, da so domačini že po uvodni tretjini vodili s 3:0, na začetku drugega dela dvoboja je na 4:0 povišal Raffi Torres, do izteka druge tretjine pa so gostitelji zabili še enkrat (Marc-Edouard Vlasic).

Los Angeles Kings so morali na gostovanju v San Joseju, priznati premoč tekmecu. FOTO: Reuters

Izbranci Daryla Sutterja pa so še vedno verjeli v presenečenje. S tremi zaporednimi goli v sklepnem delu dvoboja (Jake Muzzin, Slava Voynov, Trevor Lewis) so se tekmecu približali, mu nagnali strah v kosti, nato pa se trudili, da bi v zadnjih šestih minutah dvoboja prišli še bliže. Morda celo do izida 5:4, a Antti Niemi jim je to z nekaj izjemnimi obrambami preprečil, za nameček pa je prazno mrežo gostov, tik pred iztekom igralnega časa zatresel še Brent Burns in dvoboj se je končal s 6:3 za morske pse.

Kralji so tako končnico začeli s porazom.