Kralji so se vrnili, a po kazenskih strelih izgubili

Los Angeles, 10. 04. 2014 07.32 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so morali v noči na četrtek priznati premoč Calgary Flames. Po zaostanku s 3:0 so izid sicer uspeli poravnati, a ob koncu izgubili po izvajanju kazenskih strelov. Anže Kopitar je dosegel gol.

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings pred gostovanjem pri Calgaryju niso imeli česa izgubiti. Končnico so si zagotovili, v pacifiški diviziji ne morejo višje, niti nižje, zadnje tri dvoboje rednega dela tekmovalnega leta pa bodo skušali izkoristiti za uigravanje. Dvoboj v Calgaryju so začeli zelo slabo, v prvi tretjini prejeli gol (TJ Galiardi), na začetku drugega dela dva (Sean Monahan, Matt Stajan), a kralji so se uspeli po zaostanku s 3:0 pobrati.

Jonathan Quick
Jonathan Quick FOTO: Reuters

Najprej je njihove privržence razveselil Jarret Stoll, do konca druge tretjine pa še Anže Kopitar in pred sklepnim delom dvoboja je bil zaostanek čete Daryla Sutterja minimalen. V 13. minuti sklepnega dela pa ničen, saj je Dwight King poslal plošček za hrbet Karrija Rama in izid poravnal. 3:3 je bil tudi izid po koncu rednega dela tekme, ki se je nadaljevala s podaljškom in izvajanjem kazenskih strelov.

Bolj zbrani so bili gostitelji, ki so se veselili zmage s 4:3. Med neuspešnimi izvajalci kazenskega strela je bil tudi Hrušičan Kopitar.

Calgary Flames - Los Angeles Kings 4:3 (k. streli)
Chicago Blackhawks - Montreal Canadiens 3:2 (podaljšek)
Pittsburgh Penguins - Detroit Red Wings 4:3 (k. streli)
Dallas Stars - Columbus Blue Jackets 1:3