VIDEO in FOTO: Krka v končnici boljša od Uniona Olimpije

Novo mesto, 06. 04. 2013 18.14 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 5. krogu skupine za prvaka v slovenskem državnem prvenstvu gostovali v Novem mestu pri Krki in izgubili. Krkaši so zmagali za dve točki, končni izid je bil 67:65.

Zanimivo srečanje dveh velikih košarkarskih rivalov so dobili gostitelji Novomeščani. Ljubljančani so vodili v prvem delu tekme, v drugem polčasu in končnici tekme sta se tekmeca menjavala v vodstvu, v zadnji minuti pa so imeli Krkaši mirnejše živce in so zmagali za dve točki.

Košarkarji Krke so dosegli peto zaporedno zmago v ligi Telemach in so po prvem krogu skupine za prvaka na dobri poti, da si zagotovijo najboljše mesto pred končnico. Tragični junak je bil Klemen Prepelič, ki je v zadnjih petih sekundah zapravil zmago zeleno-belih, junak pa novomeški veteran Matjaž Smodiš, ki je 24 sekund pred koncem dosegel odločilni koš. Prvi polčas je pripadel Ljubljančanom, ki so na začetku druge četrtine povedli s 25:12, večji del nadaljevanja pa Krki. Ta je rezultat izenačila ob koncu tretje četrtine, ki jo je dobila z 19:9, odločitev o zmagovalcu pa je padla v zadnjih napadih. Čeprav Union Olimpija v zadnjih dveh minutah ni znala zadržati prednosti 63:59, je imela, potem ko je Smodiš zadel izpod koša za 66:65, napad za zmago. Prepelič, ki tokrat ni imel svojega večera (met iz igre 2:10), je najprej zapravil žogo, na drugi strani je Uroš Lučić zadel samo en prosti met, v zadnjem poskusu pa je znova Prepelič zgrešil trojko z osmih metrov. Pri Krki sta bila najboljša strelca Smiljan Pavič (13 točk) in Jaka Klobučar (11 točk), pri Olimpiji pa je Jaka Blažič dosegel 18 točk, Teemu Ranikko pa 14.

Krka je v Novem mestu premagala Union Olimpijo.