Novo mesto, 29. 03. 2014 19.32 |

Košarkarji Krke so v 26. krogi lige Aba premagali Szolnoki Olaj s 73:67. Najboljši strelec pri Novomeščanih je bil izkušeni Jasmin Hukić, ki je dosegel 17 točk.

Košarkarji Krke so ligo Aba zaključili z dvanajsto zmago. Ob še štirinajstih porazih se žal niso prebili do nadaljevanja lige oziroma zaključnega turnirja najboljše četverice konec aprila ali mest, ki vodijo v evropska tekmovanja v prihodnji sezoni. Ligo bodo končali na osmem ali devetem mestu, odvisno od ostalih tekem zadnjega kroga, ki so večinoma na sporedu v nedeljo in ponedeljek.

Je pa Krka na zadnji tekmi zapustila dober vtis, predvsem zaradi tega, ker se je z borbeno igro vrnila od visokega zaostanka, hkrati pa je tekmo končala z vsega šestimi igralci. Zvonko Buljan je bil izključen v prvem polčasu, Edo Murić, Marko Pajić in Malcolm Ray Armstead so poškodovani, pet osebnih napak pa sta naredila Luka Lapornik in Erjon Kastrati.

Novomeščani so po slabem prvem polčasu v nadaljevanje krenili veliko bolj ambiciozno. Z delnim izidom 17:0 so se najprej približali tekmecu (47:48), prehiteli pa so ga v zadnjih petih minutah, ko je vajeti v napadu prevzel izkušeni Jasmin Hukić. Deset od svojih 17 točk je dosegel v zadnji četrtini in tako poskrbel, da je Krka dve minuti in pol pred koncem prišla do prednosti 72:65, ki je gostje niso več ujeli.

Krka bo zdaj vse sile usmerila v državno prvenstvo, kjer brani štiri zaporedne lovorike. Tekmovanje v ligi Telemach je začela sredi tedna, nove preizkušnje pa jo v naslednjem mesecu in pol čakajo v ritmu sreda - sobota.

Krka – Szolnoki Olaj 73:67 (18:26, 14:22, 20:11,21:8)
Hukić 17, Klobučar 16, Lapornik 10; Holiday 16, Keller 15.