Članki

Navardauskas po odlični končnici do etapne zmage

25.07.2014

Litovski kolesar Ramunas Navardauskas (Garmin-Sharp) je bil najhitrejši na 19. etapi dirke po Franciji. Vincenzo Nibali (Astana) ostaja v rumeni majici vodilnega.

Wiggins ima dovolj cestnega kolesarstva

25.07.2014

Britanski kolesar Bradley Wiggins, ki je leta 2012 zmagal na sloviti dirki po Franciji, letos pa ga njegova ekipa Sky za omenjeno francosko pentljo ni uvrstila v moštvo, je dejal, da je zaenkrat prenehal dirkati v cestnem kolesarstvu, posvetil se bo tekmovanjem na stezi.

V nesreči alžirskega letala umrlo kar 10 članov ene družine

25.07.2014

Francija je na sever Malija, kjer so našli razbitine alžirskega letala, poslala svoje vojake, tam pa so tudi preiskovalci iz Burkine Faso. Eno do dveh črnih skrinjic so že našli. Nesreče ni preživel nihče, med umrlimi pa je tudi deset članov francoske družine.

Nibali z zmago na kraljevski etapi koraka proti slavju na Touru

24.07.2014

Vodilni kolesar letošnje dirke po Franciji Italijan Vicenzo Nibali je zmagovalec 145,5 kilometra dolge kraljevske etape, s čimer je še povečal skupno vodstvo. Drugi je bil Francoz Thibaut Pinot, tretji pa Poljak Rafal Majka.

Tour: Etapa Poljaku Majki, Italijan Nibali še povečal vodstvo

23.07.2014

Na 17. etapi kolesarske dirke po Franciji je zmagal Poljak Rafal Majka, za katerega je bila to že druga etapna zmaga na letošnjem Touru. Vodilni Italijan Vincenzo Nibali je še povečal prednost v skupnem seštevku.

Contador bo izpustil tudi Vuelto

23.07.2014

Španski kolesar Alberto Contador, ki je zaradi padca in poškodbe prejšnji teden predčasno končal dirko po Franciji, je prek Twitterja sporočil, da ne bo nastopil na letošnji dirki po Španiji.

23.07.2014

Kljub izredno napetim političnim razmeram v državi so v Ukrajini za začetek nove nogometne sezone odigrali superpokalno tekmo. Prvak Šahtar iz Donjecka je premagal pokalnega prvaka Dinamo iz Kijeva z 2:0, tekmo so prvič v zgodovini tega tekmovanja odigrali v Lvovu.

Monaco ni imel namena prodati Jamesa Rodrigueza

23.07.2014

Kolumbijski nogometaš James Rodriguez je nova zvezda madridskega Reala, mladenič se je v Madrid preselil iz Monaca. V francosem klubu so dejali, da se niso hoteli odreči izvrstnemu nogometašu, a je bila ponudba tako dobra, da so se "predali".

Rogersu zahtevna pirenejska etapa, Nibali ostaja v rumenem

22.07.2014

Na 16. etapi kolesarske dirke po Franciji je bil najhitrejši Avstralec Michael Rogers (Tinkoff-Saxo). V skupni razvrstitvi je rumeno majico vodilnega zadržal Italijan Vincenzo Nibali (Astana).

Slovenke v predkvalifikacijah za SP proti Belorusiji, Švici in Grčiji

22.07.2014

Na sedežu Evropske rokometne zveze na Dunaju so predkvalifikacijske skupine za nastop na ženskem svetovnem prvenstvu, ki bo med 5. in 20. decembrom prihodnje leto na Danskem. Sloveniji je dolgoletni sekretar RZS Leopold Kalin izžrebal Belorusijo, Grčijo in Švico.