Članki

NBA: Nov odličen nastop Dragića, zmaga tudi Udrihu

27.11.2014

Večer v ligi NBA je bil vnovič slovensko obarvan. Phoenix Suns so s 120:112 v domači dvorani ugnali Denver Nuggets, Goran Dragić pa je na tekmi dosegel kar 20 točk, 5 skokov, 4 podaje ter tekmecem ukradel dve žogi. Njegov brat Zoran vnovič ni dobil priložnosti in je tekmo pospremil s klopi.

Še en poraz košarkarjev Krke v državnem prvenstvu

26.11.2014

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so v 8. krogu lige Telemach premagali Krko z 87:79

Himkijeva stotica ljubljanski Olimpiji

26.11.2014

Union Olimpije je odigrala 7. krog v skupini D evropskega pokala. Ljubljančani, ki so oslabljeni gostovali pri ruskem Himkiju, so v Moskvi izgubili (105:77) in ostajajo pri izkupičku štirih zmag in treh porazov.

Pokvarjeno ladjo, polno beguncev, so privlekli na kopno

26.11.2014

Tovorno ladjo, ki je z okoli 700 prebežniki pred obalo Krete zašla v težave, je ladja grške mornarice počasi zvlekla proti pristanišču v mestu Ierapetra. Večina beguncev je Sircev in Afganistancev. Namestili jih bodo v dvorano za košarko.

Atlanta začarala čarovnike

26.11.2014

Košarkarji NBA moštva Atlanta Hawks so v noči na sredo s 106:102 odpravili Washington Wizards. Odločitev o zmagovalcu je padla v samem zaključku dvoboja, gostitelji pa ostajajo drugo najboljše moštvo vzhoda.

Phoenix praznih rok iz Toronta

25.11.2014

Košarkarji Phoenixa so v ligi NBA izgubili v Torontu s 100:104. Goran Dragić je v 21:14 minute zbral šest točk, štiri podaje in skok, njegov brat Zoran pa ni bil v postavi zasedbe iz Arizone. V kanadski ekipi je bil najbolj učinkovit litovski center Jonas Valanciunas s 27 točkami in 11 skoki.

24.11.2014

V Sloveniji se mudi ameriški astronavt slovenskih korenin Ronald Michael Šega. Ujeli smo ga sredi Ljubljane in ga povprašali o receptu za uspeh, o pomenu pristanka modula na kometu, o morebitnem razvoju vesoljskega turizma in še mnogo več.

Nič več Mega Vizura

24.11.2014

Vodstvo košarkarskega kluba Mega Vizura, ki nastopa tudi v regionalni ligi ABA, bo v nadaljevanju sezone nosil novo ime. Poslej se bo moštvo, ki nastopa z najbolj zanimivimi dresi v tekmovanju, imenovalo Mega Leks.

24.11.2014

Odločitev krovne turške košarkarske zveze je bila, da se vse tekme prvenstva začnejo z minuto molka v spomin tragično umrlemu navijaču Crvene zvezde Marku Ivkoviću, ki je bil ubit pred tekmo evrolige med turškim in srbskim klubom. Domači navijači so ves čas žvižgali in delali hrup.

NBA: Beno Udrih z Memphisom prvi v ligi

24.11.2014

Po dvaindvajseti zaporedni zmagi na domačem parketu imajo košarkarji Memphis Grizzlies najboljši izkupiček v ligi NBA. Na štirinajstih tekmah so zmagali dvanajstkrat, njihova zadnja žrtev so bili Los Angeles Clippers, ki so izgubili z 91:107.