Razvrsti po: Ustreznosti | Datumu

Članki

Tri leta od tragične smrti Marca Simoncellija

23.10.2014

Minila so tri leta, odkar se je na dirkališču v Sepangu smrtno ponesrečil Marco Simoncelli. Italijan je veljal za enega izmed največjih talentov svetovnega motociklizma, zaradi svojega nepopustljivega sloga dirkanja pa je bil ljubljenec občinstva.

20.10.2014

Neuničljivi Valentino Rossi je z 82. zmago v karieri nekoliko povečal prednost v seštevku svetovnega prvenstva pred tretjeuvrščenim Jorgejem Lorenzom, a boj za drugo mesto je pred predzadnjo dirko, VN Malezije, ki bo v Sepangu že ta konec tedna, še povsem odprt. To "obljublja" tudi Lorenzo.

20.10.2014

Italijanski dirkač Valentino Rossi je na avstralski dirki zabeležil drugo zmago v letošnji sezoni in naredil velik korak k osvojitvi končnega drugega mesta v svetovnem prvenstvu. Dirkaški Doktor pa se zaveda dejstva, da bo moral dobro nastopiti tudi na naslednji dirki v Maleziji.

Marquez: Padel sem, ko nisem vozil na robu zmožnosti

19.10.2014

Novi in stari svetovni prvak razreda motoGP Marc Marquez je še drugič v zadnjih treh dirkah padel potem, ko je bil na poti do zmage. Odlični Španec je na Phillip Islandu končal v pesku in omogočil zmago Valentinu Rossiju.

19.10.2014

Vas je kdaj zanimalo, koliko moštva stane nastopanje v elitnem motociklističnem razredu? Tovarniška moštva letno porabijo okoli 60 milijonov evrov, ostala pa od pet milijonov evrov naprej, a pridobivanje finančnih sredstev je vse prej kot lahko. Vač v videu …

VIDEO in FOTO: Rossi po drugi zmagi v sezoni: To je fantastično!

19.10.2014

Valentino Rossi je zmagovalec VN Avstralije v razredu motoGP. Drugo mesto na dramatični dirki je osvojil Jorge Lorenzo, tretje pa Bradley Smith, kar so zanj prve stopničke v elitnem razredu. Marc Marquez je padel deset krogov pred koncem potem, ko je zanesljivo vodil.

Crutchlow: Ducati si je zaslužil dobre kvalifikacije

18.10.2014

Britanec Cal Crutchlow je na kvalifikacijah razreda motoGP za VN Avstralije poskrbel za najlepše presenečenje. Dirkač Ducatija je zaostal le za novim in starim svetovnim prvakom Marcom Marquezom, za uspeh pa se je zahvalil ekipi.

18.10.2014

Na nedeljski dirki za VN Avstralije bo iz prvega mesta startal novi in stari prvak razreda motoGP Marc Marquez. V kvalifikacijah je bil hitrejši od Cala Crutchlowa in Jorgeja Lorenza. Razočaral je Valentino Rossi, ki je zasedel osmo mesto.

Stoner: Kar je pokazal Marquez letos, je bila popolna prevlada!

17.10.2014

Do konca motociklistične sezone so še tri dirke, karavana razreda motoGP pa se je preselila na Phillip Island, na dirkališče, kjer je v minulih sezonah blestel Casey Stoner. Upokojeni Avstralec je navdušen nad letošnjimi predstavami Marca Marqueza, ki si je že zagotovil drugi naslov svetovnega prvaka.

17.10.2014

Svetovna motociklistična elita razreda motoGP je opravila s prvim in drugim prostim treningom pred dirko za Veliko nagrado Avstralije. Če je bil na prvem s časom 1'29.749 najhitrejši Španec Aleix Espargaro (Forward Racing), je na drugem konkurenca gledala v hrbet Jorgeju Lorenzu (1'29.602).