Članki

01.10.2014

Selektor nogometne reprezentance Srečko Katanec je obelodanil seznam igralcev, na katere bo računal na prihajajočih kvalifikacijskih tekmah za EP 2016 proti Švici in Litvi. Po dolgem času ni na seznamu vezista Fiorentine Josipa Iličića, vračata pa se Nejc Pečnik in Andraž Kirm.

Strelec mariborskega gola v Gelsenkirchnu: Ljudje so vnovič spoznali, da smo zasluženo med elito

01.10.2014

Če je bil na prvi tekmi lige prvakov proti portugalskem Sportingu iz Lizbone v Ljudskem vrtu junak Luka Zahović (1:1), je na drugi v Gelsenkirchnu pozornost požel Damjan Bohar, strelec mariborskega zadetka.

01.10.2014

Nogometaši Maribora so navdušili tudi v drugem krogu evropske lige prvakov. Slovenski mediji so pohvalili pogumno predstavo izbrancev Anteja Šimundže, Nemci pa so razočarani.

Bolnišnica v taboru rdečih vragov: Herrera deveti poškodovani igralec Uniteda

01.10.2014

Španec Ander Herrera je postal deveti poškodovani igralec Manchester Uniteda v tej sezoni. Konec tedna si je poškodoval rebra na tekmi angleške lige z West Hamom, trener Louis Van Gaal ga je moral zamenjati v 74. minuti in verjetno nekaj tednov ne bo mogel igrati.

01.10.2014

Maribor je pred 15 leti in dvema dnevoma v svojem prvem udejstvovanju v ligi prvakov igral tretjo tekmo v skupini in na gostovanju v Rimu izgubil proti Laziu z 0:4. Toda v Gelsenkirchnu je bilo precej drugače. Po prvem polčasu je celo vodil z 1:0, na koncu pa je bilo 1:1 za drugo letošnjo mariborsko točko.

30.09.2014

Nogometaši Maribora so odigrali drugo tekmo v ligi prvakov. V 2. krogu skupine G so gostovali v Gelsenkirchnu pri bundesligašu Schalkeju. Mariborčani so povedli z golom Boharja v prvem polčasu, v drugem so gostitelji izenačili. Maribor se iz gostovanja vrača z veliko točko.

PSG tudi brez Ibrahimovića strl Barco, Totti nov rekorder LP

30.09.2014

V ospredju 2. kroga lige prvakov sta bila dvoboja Paris Saint-Germaina in Barcelone ter Manchester Cityja in Rome. Prvi se je končal z zmago Parižanov (3:2), drugi z delitvijo točk (2:2). Bayern je zmagal v Moskvi z 1:0, Chelsea pa v Lizboni z enakim izidom.

Realov zvezdnik Ronaldo prvi izbral najboljšo enajsterico

30.09.2014

Zvezdnik madridskega Reala in portugalske reprezentance Cristiano Ronaldo je izpolnil prvo glasovnico za izbor najboljše svetovne enajsterice za leto 2014, ki ga organizirata Mednarodna nogometna zveza (Fifa) in sindikat igralcev (FIFPro).

Giroud si je z novo pogodbo za polovico povišal tedensko plačo

30.09.2014

Olivier Giroud je še za dve sezoni podaljšal zvestobo angleškemu klubu iz Londona Arsenalu in bo po novi pogodbi zaslužil 91 tisoč evrov na teden. Francoz okreva po poškodbi noge in bo za topničarje zaigral šele decembra.

Mourinho: Odšel bom le, če mi tako ukaže Abramovič!

30.09.2014

Portugalski strateg nogometnega velikana Chelsea Jose Mourinho si želi na Stamford Bridgeu ostati še lep čas, saj se v klubu počuti izvrstno. Zaveda se, da je njegova prihodnost močno odvisna od rezultatov, priznava pa, da bo odšel le v primeru, če mu tako ukaže lastnik Roman Abramovič.