Članki

Jaka Blažič prikazal novo vrhunsko predstavo

27.11.2014

Slovenski reprezentant Jaka Blažić je bil eden glavnih akterjev četrte zmage košarkarjev Crvene zvezde v evroligi.

Himkijeva stotica ljubljanski Olimpiji

26.11.2014

Union Olimpije je odigrala 7. krog v skupini D evropskega pokala. Ljubljančani, ki so oslabljeni gostovali pri ruskem Himkiju, so v Moskvi izgubili (105:77) in ostajajo pri izkupičku štirih zmag in treh porazov.

25.11.2014

Niz gostovanj slovenskih hokejskih prvakov, igralcev Telemach Olimpije, se je končal z drugim porazom. Po zmagah na Dunaju in Innsbrucku ter porazu v Salzburgu so Ljubljančani morali priznati premoč aktualnemu prvaku lige Bolzanu, s katerim so v šesti tekmi izgubili še šestič. Gostitelji so zmagali s 3:0.

Tonči Žlogar zaplul v trenerske vode

25.11.2014

Nogometni klub Kras Repen je trenersko taktirko zaupal 37-letnemu Tončiju Žlogarju, ki ima že opravljen trenerski izpit UEFA. Žlogar se je ekipi pridružil v minuli sezoni, ko je napredoval v italijansko ligo D, pred tem je nekaj sezon igral v Pordenonu, ki prav tako nastopa v italijanski ligi D.

Zmaji brez možnosti na Solnograškem

23.11.2014

Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 20. kroga lige Ebel v Salzburgu izgubili z domačo ekipo. Ljubljančani pa tako nadaljujejo že kar neverjetno dolg niz: nazadnje so bili na Solnograškem uspešni 28. decembra 2008, od takrat pa so izgubili vseh 18 medsebojnih tekem na ledu Red Bulla.

22.11.2014

Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 19. kroga lige Ebel na gostovanju pri Innsbrucku premagali domačo ekipo s 3:0. Ljubljanski hokejisti so zahteven del sezone, v 14 dneh so ali bodo imeli pet tekem v gosteh in le eno domačo, odlično začeli.

Olimpija in Krka poraženi

22.11.2014

Košarkarji Krke so v tekmi 9. kroga lige Aba izgubili z Mega Vizuro z 72:80. Krkaši so nastopili oslabljeni, na koncu pa po razburljivi in dolgo časa negotovi tekmi izgubili za osem točk. Močno oslabljeni so bili tudi igralci Uniona Olimpije, ki so bili brez pravih možnosti proti Budućnosti (61:76).

22.11.2014

Nogometaši Maribora in Olimpije so v 18. krogu slovenske prve lige pred svojimi gledalci vknjižili vse tri točke in se tako malce bolj približali vodilnim Domžalam. Prvaki so v Ljudskem vrtu povozili Koprčane (4:0), Olimpija pa je v derbiju ugnala Domžale (2:1).

Nachbar 15 točk za zmago Barcelone nad Bayernom

20.11.2014

Košarkarji evrolige so odigrali prve dvoboje šestega kroga, dejavna sta bila tudi dva Slovenca. Boštjan Nachbar je z Barcelono gostoval pri Bayernu iz Münchna in zmagal z 99:77. Slovenec je za zmago katalonske ekipe, ki v tej sezoni še ne pozna poraza, v 13 minutah dosegel 15 točk in tri skoke.

20.11.2014

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so pred dvobojem evropskega pokala s turškim Bešiktašem ostali brez centra Mirze Begića, kar je bilo očitno preveč, da bi se lahko zasedba Aleša Pipana kosala s tekmecem. Ob koncu so zmaji izgubili s kar 80:57.