Razvrsti po: Ustreznosti | Datumu

Članki

OP ZDA: Poslovila se je četrta nosilka Radwanska

27.08.2014

V konkurenci teniških igralk se je na zadnjem turnirju za grand slam v letošnjem letu, OP ZDA na igriščih Flushing Meadowsa, poslovila četrta nosilka Poljakinja Radwanska.

Polona Hercog v 2. krogu US Opna

27.08.2014

Slovenska teniška igralka Polona Hercog se je zanesljivo uvrstila v 2. krog Odprtega prvenstva ZDA. Na igriščih Flushing Meadowsa je bila z 2:0 v nizih boljša od 34. igralke sveta Jeline Svitoline.

Dacarji nad (nedolžnega) Delpa

26.08.2014

Argentinski teniški as Juan Martin del Potro se je znašel v težavah. Popularni Delpo je namreč osumljen utaje davkov. Leta 2010 naj bi plačal 330 tisoč evrov manj, kot bi bilo potrebno.

Forbes: Federer največji zaslužkar v tenisu

26.08.2014

Čeprav je letos osvojil le tri turnirske zmage, Roger Federer ostaja največji zaslužkar v teniški karavani. Švicar je v zadnjih 12 mesecih zaslužil 42,6 milijona evrov, večino denarja na podlagi bogatih pogodb z Rolexom in multinacionalko Nike, ki sta mu prinesli kar 30 milijonov evrov.

Kavčič napredoval v drugi krog, Rola izgubil po hudem boju

25.08.2014

Blaž Kavčič je uspešno začel zadnji turnir za grand slam v sezoni. V prvem krogu je premagal domačina Donalda Younga s 7:5, 6:4 in 6:4. Manj uspešen je bil Blaž Rola. Ptujčan je izpadel po hudem boju z 31. nosilcem Špancem Fernandom Verdascom, ki je dvoboj dobil po petih nizih z izidom 6:3, 3:6, 7:5, 1:6, 6:4.

ATP: Rola in Kavčič pridobila mesti

25.08.2014

Srbski teniški igralec Novak Đoković je pred odprtim prvenstvom ZDA še naprej prepričljivo prvi na lestvici ATP. Drugi ostaja Španec Rafael Nadal, tretji pa je Švicar Roger Federer. Med Slovenci je najvišje Blaž Rola, ki je pridobil eno mesto in je zdaj 87.

24.08.2014

Čehinja Petra Kvitova, druga nosilka na teniškem turnirju v New Havnu, je v finalu premagala Slovakinjo Magdaleno Rybarikovo s 6:4, 6:2 in osvojila drugi turnir v sezoni.

Andreji Klepač turnir WTA v New Havnu

23.08.2014

Slovenska teniška igralka Andreja Klepač je v paru s Španko Silvio Soler-Espinosa osvojila naslov zmagovalke turnirja WTA v New Havnu z nagradnim skladom 710.000 dolarjev v konkurenci ženskih dvojic. Osemindvajsetletna Koprčanka je osvojila še tretji turnir WTA v dvojicah.

Aljaž Bedene ostal brez glavnega turnirja na US opnu

23.08.2014

Aljaž Bedene je izgubil dvoboj tretjega kroga kvalifikacij na odrtem teniškem prvenstvu ZDA v New Yorku. Bedene, 17. nosilec kvalifikacij, je moral s 3:6, 6:4 in 6:3 priznati premoč devetemu nosilcu kvalifikacij Nemcu Petru Gojowczyku.

23.08.2014

V finalu teniškega turnirja WTA v New Havnu z nagradnim skladom 710.000 ameriških dolarjev se bosta pomerili Čehinja Petra Kvitova in Slovakinja Magdalena Rybarikova. Kvitova je v polfinalu s 6:3 in 6:1 premagala Avstralko Samatho Stosur, Rybarikova pa je bila s 6:2 in 6:4 boljša od Italijanke Camile Giorgi.