Članki

Murray že na zaključnem mastersu

30.10.2014

Škot Andy Murray si je z zmago v osmini finala ATP teniškega turnirja v Parizu že priigral nastop na zakjljučnem mastersu v Londonu.

ATP: Rola in Kavčič sezono končala v Top 100

27.10.2014

Zadnji teden pred zaključnim turnirjem sezone v Londonu je med prvo deseterico na svetu največji preskok naredil Škot Andy Murray, ki se je z desetega mesta povzpel na osmo. Na vrhu ima Srb Novak Đoković več kot 2000 točk prednosti pred Švicarjem Rogerjem Federerjem.

26.10.2014

Roger Federer je dosegel šesto turnirsko zmago na turnirju ATP v Baslu z nagradnim skladom 1,92 milijona evrov. Švicar je v finalu po 51 minutah premagal deset let mlajšega belgijskega tekmeca Davida Goffina s 6:2 in 6:2. Federer je v Baslu dosegel 82. turnirsko zmago in peto v tej sezoni.

26.10.2014

Škotski teniški igralec Andy Murray je zmagovalec turnirja ATP v Valencii z nagradnim skladom 1,61 milijona evrov, potem ko je v finalu po treh urah in 20 minutah premagal Španca Tommyja Robreda v treh nizih. Murray je na Pirenejskem polotoku dosegel svojo 31. turnirsko zmago ter tretjo v tej sezoni.

26.10.2014

Američanka Serena Williams je še tretjič zapored osvojila sklepni ženski teniški masters WTA v Singapurju. Številka 1 svetovnega tenisa je v finalu po uri in devetih minutah igre gladko s 6:3 in 6:0 premagala četrto nosilko, Romunko Simono Halep.

25.10.2014

V finalu teniškega turnirja ATP v Baslu z nagradnim skladom 1,91 milijona evrov bosta igrala prvi nosilec domačin Roger Federer in sedmopostavljeni Belgijec David Goffin, ki sta v polfinalu premagala hrvaška tekmeca Iva Karlovića oziroma Borno Ćorića.

Srebotnikova in Peschkejeva za las prekratki za finale

25.10.2014

Slovensko teniško igralko Katarino Srebotnik in njeno češko partnerico Kveto Peschke so malenkosti ločile do uvrstitve v veliki finale sklepnega turnirja WTA v Singapurju z nagradnim skladom 6,5 milijona dolarjev.

25.10.2014

Prva igralka sveta Američanka Serena Williams in Romunka Simona Halep sta finalistki finalnega teniškega turnirja WTA v Singapurju.

24.10.2014

Nekdanja številka 1 svetovnega tenisa ima v zadnjem obdobju kopico zdravstvenih težav. To se je odrazilo tudi na dvoboju ATP turnirja v Baslu, kjer je Nadal izgubil proti komaj 17-letnemu Hrvatu Borni Ćoriću. Španec se je odločil, da konča tekmovalno sezono in odide na operacijo slepiča.

24.10.2014

Marija Šarapova se je predčasno poslovila od zaključnega turnirja sezone WTA v Singapurju, podobno se je pripetilo tudi Ani Ivanović. V polfinale so se uvrstile Serena Williams, Caroline Wozniacki, Simona Halep in Agnieszka Radwanska. Med dvojicami je bila uspešna Srebotnikova.