Članki

Švicarji tekmeci Francozov v finalu Davisovega pokala

14.09.2014

Teniška reprezentanca Švice je druga finalistka Davisovega pokala. Švicarji so v polfinalu svetovne skupine proti Italiji povedli z neulovljivih 3:1, potem ko je v prvem dvoboju Roger Federer premagal Fabia Fogninija s 6:2, 6:3, 7:6 (4). V finalu se bodo pomerili s Francozi.

Davisov pokal: Švica in Francija na dobri poti do finala

12.09.2014

V polfinalu teniškega Davisovega pokala po prvem dnevu tekmovanja dobro kaže reprezentancama Švice in Francije. Švicarji vodijo z 2:0 proti Italiji, Francozi pa so do enake prednosti prišli proti Čehom. Za preboj v finale obe izbrani vrsti potrebujeta še eno zmago.

Federer v polfinalu Davisovega pokala prvi lopar proti Italiji

11.09.2014

Švicarska teniška reprezentanca bo v polfinalu svetovne skupine Davisovega pokala proti Italiji nastopila v popolni postavi. V Ženevi bosta prva loparja Švice zvezdnika Roger Federer in Stan Wawrinka. V drugem polfinalu svetovne skupine bosta v Parizu zaigrali Francija in Češka.

Kljub porazu v finalu Nišikori postal japonski junak

10.09.2014

Keiju Nišikoriju se lahko kljub grenkemu porazu v finalu odprtega prvenstva ZDA v tenisu proti Marinu Čiliću lahko samo še smeji. Prvi japonski in azijski predstavnik v finalu turnirja za veliki slam je v deželi vzhajajočega sonca poskrbel za pravo teniško evforijo, podobno tisti nogometni, ob uvrstitvi modrih samurajev na mundial.

Hitro slovo Polone Hercog v Hongkongu

09.09.2014

Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog se od turnirja v Hongkongu, kjer je nagradni sklad 250.000 ameriških dolarjev, poslavlja že po prvem krogu. Triindvajsetletno Mariborčanko je v treh nizih z 2:6, 6:4 in 6:4 izločila leto mlajša Čehinja Karolina Pliškova.

Marin Čilić zmagovalec OP ZDA

09.09.2014

Hrvaški teniški igralec Marin Čilić je zmagovalec odprtega prvenstva ZDA v New Yorku. Čilić je v finalu brez izgubljenega niza premagal Japonca Keia Nišikorija z izidom trikrat 6:3. Čilić je osvojil prvi turnir za veliki slam. Postal je šele drugi Hrvat po Goranu Ivaniševiću s to lovoriko.

ATP: Navkljub izpadu v polfinalu Đoković povečal prednost pred Nadalom

08.09.2014

Čeprav se odprto teniško prvenstvo ZDA v New Yorku pri moških še ni končalo, so že objavili najnovejšo lestvico ATP. Na njej še vedno prepričljivo vodi Srb Novak Đoković, ki ima skoraj 4000 točk prednosti pred Špancem Rafaelom Nadalom in več kot 4000 točk pred Švicarjem Rogerjem Federerjem.

WTA: Polona Hercog pridobila devet mest

08.09.2014

Serena Williams, ki je z zmago v finalu odprtega prvenstva ZDA prišla še do 18. lovorike na turnirjih velike četverice, tudi na svetovni lestvici ostaja krepko v vodstvu. Finalistka US Opna Danka Caroline Wozniacki pa se je kljub porazu spet vrnila med najboljšo deseterico; zdaj je deveta.

Serena Williams osvojila 18. grand slam v karieri

07.09.2014

Američanka Serena Williams je zmagovalka odprtega prvenstva ZDA v New Yorku. Williamsova je v finalu dvakrat s po 6:3 po 75 minutah igre premagala Danko Caroline Wozniacki ter šestič v karieri slavila zmago na US Opnu, skupno pa je osvojila še 18. lovoriko na turnirjih velike četverice.

Brata Bryan dosegla zgodovinsko stoto zmago

07.09.2014

Ameriška teniška specialista za igro dvojic Bob in Mike Bryan sta na odprtem prvenstvu ZDA v domačem New Yorku dosegla pomemben mejnik. Dvojčka Bryan sta slavila v konkurenci dvojic na zadnjem turnirju za grand slam v sezoni in si tako priborila že stoto turnirsko zmago.