NBA: Izvrstni Jennings Milwaukee popeljal do zmage

Milwaukee, 19. 12. 2012 08.56 |

Milwaukee Bucks so v košarkarski ligi NBA na domačem parketu premagali Indiano Pacers z 98:93. Zaradi poškodbe za Milwaukee ni zaigral slovenski košarkar Beno Udrih. Prvi strelec tekme je bil domači zvezdnik Brandon Jennings s 34 točkami.

Brandon Jennings je Indiani nasul 34 točk.
Brandon Jennings je Indiani nasul 34 točk. FOTO: Reuters

Brandon Jennings je svojemu izkupičku dodal še pet skokov in šest podaj. Monta Ellis je tekmo končal pri 19 točkah, dve manj je dosegel Mike Dunleavy. Na drugi strani se je George Hill ustavil pri 18 točkah, Paul George pa pri 16. Jennings je 13 od 34 točk dosegel v zadnji četrtini, ob tem pa je v zadnjem delu tekme dosegel štiri zaporedne točke za vodstvo moštva Bucks z 89:85 dobre štiri minute pred koncem tekme. Zaostanek je prepolovil Paul George z zabijanjem, a je Jennings odgovoril z zadetim metom za tri točke. Minuto in 17 sekund pred koncem je George Hill s trojko vrnil Indiano v igro, toda mož odločitve je bil na koncu Jennings, ki je minuto pred koncem zadel za 96:91 in zmagovalec je bil odločen.

Obračun Chicago Bulls in Boston Celtics je pripadel prvim. Košarkarji iz vetrovnega mesta so kelte porazili s 100:89, zablestel pa je Joakim Noah s trojnim dvojčkom. Dosegel je 11 točk, 13 skokov in deset podaj. Za bike sta Loul Deng in Carlos Boozer dosegla vsak po 21 točk, keltom pa ni mogel pomagati niti razigrani Rajon Rondo, ki je dosegel 26 točk in osem podaj. Branilci naslova Miami Heat so s 103:92 ugnali Minnesoto Timberwolves. Blestela sta Dwyane Wade s 24 točkami in LeBron James z 22 točkami ter 11 podajami. Za Minnesoto je Andrej Kirilenko dosegel 22 točk, Nikola Peković se je ustavil pri 18 točkah in 12 skokih. Na obračunu Washington Wizards in Atlante Hawks so se zmage s 100:95 slednji. Lou Williams je dosegel s 24 točkami osebni rekord sezone, Josh Smith pa je dodal 17 točk in 13 skokov. Los Angles Lakers so s 101:100 porazili Charlotte Bobcats. Jezerniki so v tretji četrtini zaostajali za 18 točk, a na koncu slavili tesno zmago. Kobe Bryant je dosegel 30 točk (štiri v zadnji minuti in pol), pri Charlotte, ki je izgubil že 12. tekmo zapored, pa je Kemba Walker prispeval 28 točk.

Tim Duncan
Tim Duncan FOTO: Reuters

Na tekmi med Denver Nuggets in San Antonio Spurs (112:106) je blestel domači igralec Danilo Gallinari, ki je z 28 točkami postavil osebni rekord sezone, s tem pa prispeval levji delež k zmagi Nuggets. Najboljši strelski izkupiček sezone je uspel tudi Timu Duncanu, ki se je ustavil pri 31 točkah in 18 skokih. Ostroge so izgubile četrto od zadnjih petih tekem. Golden State Warrios je slavil proti New Orleans Hornets s 103:96. Igralci Dallasa so se veselili zmage proti Philadelphii (107:100), Utah Jazz je v gosteh premagal Brooklyn (92:90), Cleveland je klonil proti Torontu z 99:113, Washington pa proti Atlanti s 95:100.