NBA: Preobrat Phoenixa za domačo zmago

New York, 18. 12. 2012 08.17 |

Slovenski košarkar Goran Dragić je v ligi NBA s svojo ekipo Phoenix Suns v domači dvorani gostil Sacramento Kings in kljub zaostanku za 19 točk v prvem polčasu na koncu slavil zmago s 101:90. Derbi med San Antoniem in Oklahomo so dobili slednji.

To je za sonca deseta zmaga v sezoni, h kateri je Dragić v 33 minutah prispeval osem točk, dva skoka in sedem podaj. V Arizoni sta se tokrat v vrstah sonc najbolj izkazala Shannon Brown, ki je 14 od svojih skupno 22 točk dosegel v tretji četrtini, in Jared Dudley, ki je zbral 20 točk. "No, to je bilo zelo zanimivo. Morali bi trdo igrati vseh 48 minut, a nam danes te naloge ni uspelo uspešno opraviti. Dobro smo odigrali drugi polčas, a takšnega slabega začetka v tekmo si ne bi smeli privoščiti," je po zmagi dejal domači strateg Alvin Gantry.

Košarkarji Phoenixa so v prvem polčasu igrali tako slabo, da so si z domačih tribun prislužili tudi številne žvižge. V drugem polčasu je na parket stopila povsem druga ekipa, ki je zaigrala odločneje tudi v obrambi in počasi "splezala" iz brezna ter visok zaostanek preobrnila v zmago. Na krilih Browna so sonca tretjo četrtino dobila z 31:14, skupno pa prišla do 58 točk v drugem polčasu in s tem prvič v sezoni do trete zaporedne zmage. Marcin Gortat je k zmagi dodal 14 točk, 13 skokov in šest blokad, Luis Scola pa 14 točk in deset podaj. Dudley je zadel še nekaj pomembnih trojk, ko je Phoenix v zadnji četrtini še lovil priključek. "Če slabo začnemo tekmo, se še da rešiti. Vidimo, da v ligi NBA deset ali 15 točk zaostanka ni veliko. A druga pesem bi bila, če bi toliko zaostajali v zadnjem delu igre. K sreči nam je danes uspelo pripraviti preobrat," je po tekmi dejal Dudley.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Pri kraljih je Jimmer Fredette zbral 22 točk, Aaron Brooks pa 12. "Bil sem prepričan, da je današnji večer pravi, da 'ukrademo' zmago v gosteh. Dobro nam je kazalo vse do drugega polčasa, ko so nam stvari povsem ušle iz rok," je dejal trener gostov Keith Smart. Sacramento in Phoenix sta najslabši ekipi pacifiške konference, a medtem ko se sonca pobirajo, gre pri kraljih, ki so tokrat igrali brez poškodovanega Tyreka Evansa, ki ima boleče levo koleno, vse navzdol.

Jeremy Lin je spet zmagal v Madison Square Gardnu, New York Knicks pa prvič v sezoni niso v domači dvorani. Nekdanji zvezdnik kratkohlačnikov je v New Yorku gostoval s Houston Rockets in zbral 22 točk ter osem podaj ter popeljal teksaško ekipo do zmage s 109:96. To je bil za kratkohlačnike prvi domači poraz v sezoni sploh. James Harden je k zmagi prispeval 28 točk in deset skokov. Košarkarji Oklahoma Cityja so s 107:93 premagali San Antonio Spurs. Serge Ibaka je izenačil svoj strelski dosežek kariere s 25 točkami, ob tem je pobral še 17 žog pod obročema in popeljal gostitelje do enajste zaporedne zmage. Prvi gostih, ki so igrali brez lažje poškodovanega Manuja Ginobilija, sta po 14 točk dosegla Tony Parker in Nando De Colo.

Memphis Grizzlies so bili z 80:71 boljši od Chicago Bulls; junak večera je bil Mike Conley s 17 točkami, Zach Randolph pa je k zmagi dodal deset točk in 15 skokov. Los Angeles Clippers so vpisali novo zmago; tokrat so bili z 88:76 v gosteh boljši od Detroit Pistons. Jamal Crawford je k zmagi prispeval 15 točk, Chris Paul pa 14 in skupaj sta LA popeljala do desete zaporedne zmage. Prvi strelec Detroita je bil Brandon Knight s 16 točkami. Na Floridi so košarkarji Orlando Magic po zaslugi odlične predstave Glena Davisa, ki je dosegel 28 točk, ter J.J.-ja Reddicka, ki je zbral 18 točk in sedem podaj, s 102:93 premagali goste iz Minnesote in s tem zaustavili niz štirih zaporednih zmag volkov.

Phoenix Suns – Sacramento Kings 101:90
Oklahoma City Thunder – San Antonio Spurs 107:93
Orlando Magic – Minnesota Timberwolves 102:93
New York Knicks – Houston Rockets 96:109
Detroit Pistons – Los Angeles Clippers 76:88
Memphis Grizzlies – Chicago Bulls 80:71