New York, 30. 05. 2014 07.33 |

Hokejisti NHL moštva New York Rangers so prvi finalisti lige NHL. Na šestem obračunu so z 'nogometnih' 1:0 ugnali Montreal Canadiens in si zagotovili pot v finalu. Edini gol na dvoboju je zabil Dominic Moore.

Gledalci v dvorani Madison Square Garden so v noči na petek pričakovali nekaj velikega. Čakali so na trenutek, ko se bodo njihovi ljubljenci, igralci NHL moštva New York Rangers uvrstili v veliki finale severnoameriške hokejske lige. Izbranci Alaina Vigneaulta so jih po 60 minutah izjemne borbe razveselili. Na krilih neverjetnega Henrika Lundqvista – zaustavil je vseh 18 poizkusov Montreala – so dočakali priložnost za gol in so v 39. minuti tudi izkoristili.

Benoit Pouliot
Benoit Pouliot FOTO: Reuters

Gol je zabil Dominic Moore in, ko so gledalci po šestdesetih minutah izjemnega boja zaslišali sireno, ki označuje konec dvoboja, se je na tribunah začelo nepopisno veselje. "Kot vsakdo v naši zasedbi, si želiš opraviti svoje delo korektno," je po prvem preboju Rangersov v finale po letu 1994 povedal strelec edinega gola in dodal: "Na velikih tekmah, kot je bila tale, vsaka malenkost šteje!"

Rangers sedaj čakajo na tekmeca v velikem finalu. Trenutno bolje kaže Los Angeles Kings, ki proti Chicago Blackhawks vodijo s 3:2 v zmagah.