NHL: Kopitarjeva podaja ob porazu Los Angelesa

Los Angeles, 01. 04. 2014 07.58 |

Ekipa Los Angeles Kings je v hokejski ligi NHL doma izgubila z Minnesoto Wild z 2:3. Slovenski reprezentant Anže Kopitar je prispeval podajo pri prvem golu kraljev.

Anže Kopitar je za gostitelje prispeval podajo za vodilni zadetek Aleca Martineza v sedmi minuti (1:0), na 2:1 pa je domače v vodstvo ponovno povedel Justin Williams (32.). V Staples centeru je Zach Parise v 24. minuti izenačil na 1:1, gostom pa sta zmago prinesla edina zadetka v zadnji tretjini, ki sta ga dosegla Matt Moulson (44.) in Mikko Koivu (45.), ki sta zadela v razmaku 62 sekund. Moštvi sta eno za drugim na lestvici zahodne konference, Los Angeles na šestem, Minnesota na sedmem mestu zaostaja pet točk. Kralji so s porazom prekinili serijo šestih zaporednih zmag.

Prvi mož večera je bil center ekipe New Jersey Devils Travis Zajac. V dvoboju s Florido Panthers (6:3) je prvič v karieri dosegel tri zadetke, ob tem pa je imel še podajo. Štiri točke je zbral tudi Čeh Jaromir Jagr z golom in tremi podajami. Tekmo med Ottawo Senators in Carolino Hurricanes, ki se je z 2:1 končala po kazenskih strelih, je v drugem poskusu svoje ekipe odločil Čeh Aleš Hemsky. Dvoboj med Anaheim Ducks in Winnipeg Jets se je s 5:4 končal po podaljšku. Igralci Winnipega so vodili že s 4:0. Nato je Corey Perry 22,7 sekunde pred koncem rednega dela izenačil na 4:4, po vsega 16 sekundah dodatnega dela igre pa je srečanje v korist drugouvrščene ekipe zahodnega dela lige odločil Stephane Robidas.