Novi zmagi za Barcelono in Real Madrid

Barcelona, 17. 04. 2014 22.31 |

T.Š./STA
0

Košarkarji obeh španskih klubov v zaključnih bojih evrolige so bili uspešni. Barcelona in Real Madrid sta si zagotovila drugi zmagi na četrtfinalnih tekmah in vodita z 2:0 v zmagah. Za preboj na zaključni turnir potrebujeta še eno zmago.

Barcelona in Real Madrid sta španska predstavnika v zaključnih bojih evrolige. Najprej je na sporedu četrtfinale, obe španski moštvi pa sta si zagotovili domači zmagi in povedli z 2:0 v zmagah. Barcelona je na domačem terenu ugnala turški Galatasaray s 84:63. Erazem Lorbek je za katalonsko zasedbo v 22 minutah dosegel sedem točk, skok in dve podaji, Boštjan Nachbar pa v 12:01 minute dve točki, tri skoke in dve podaji. Real je v Madridu še v drugo premagal grški Olympiakos, izid je bil 82:77, slovenski košarkar v vrstah grške ekipe pa ni dobil priložnosti. Tisto moštvo, ki bo prvo doseglo tri zmage, se bo uvrstilo na zaključni turnir evrolige, ki ga bo letos gostil Milano. Barcelona in Real sta na dobri poti, a bosta naslednji dve zaporedni tekmi odigrali na tekmečevem parketu.

V petek bosta na sporedu še tekmi CSKA Moskva - Panathinaikos in Emporio Armani - Maccabi Tel Aviv, na uvodnih tekmah pa sta slavili zasedbi iz Moskve in Tel Aviva, ki vodita z 1:0 v zmagah.

Erazem Lorbek je na drugi tekmi četrtfinala evrolige dosegel sedem točk.
Erazem Lorbek je na drugi tekmi četrtfinala evrolige dosegel sedem točk. FOTO: Reuters