Smrt v Kamniških Alpah: zaradi uboja priprli 27-letnika

V Kamniško-Savinjskih Alpah se je zgodila tragedija, zaradi katere so policisti 27-letniku odvzeli prostost. Med plezanjem na Srebrnem sedlu pod Planjavo sta se sprla in tudi stepla 27- in 49-letnik. Slednji je med obračunom padel v prepadno globel in umrl. Po neuradnih informacijah naj bi šlo za očeta in sina.

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Fotogalerija (4)

  • Posredovanje policije v Kamniških Alpah - 1
  • Posredovanje policije v Kamniških Alpah- 3
  • Posredovanje policije v Kamniških Alpah - 4
  • Posredovanje policije v Kamniških Alpah - 2

Včeraj sta se 27- in 49-letnik, domnevno oče in sin, odpravila v Kamniško-Savinjske Alpe. Med plezanjem na Srebrnem sedlu pod Planjavo, pa sta se, tako so sporočili s PU Ljubljana, sprla, kasneje pa celo stepla. V fizičnem obračunu se je 27-letnik lahko telesno poškodoval, 49-letnik pa je na kraju umrl. Kamnik.info poroča, da je imel sin po telesu odrgnine in poškodbe, nastale zaradi udarcev, medtem ko naj bi oče padel v prepadno globel in umrl.

Na kraju je posredovala gorska reševalna služba, ki je 27-letnega ponesrečenca prepeljala v dolino, kjer so ga prevzeli reševalci. Kriminalisti pa so nato 27-letnika zaradi suma storitve kaznivega dejanja uboja priprli. ''Kriminalisti nadaljujejo z aktivnostmi in zbiranjem obvestil. Predvidoma jutri pa bodo osumljenca skupaj s kazensko ovadbo privedli na zaslišanje k preiskovalnemu sodniku,'' so še sporočili ljubljanski policisti.

Deset kamniških gorskih reševalcev se je danes ves dan trudilo, da bi se prebili do trupla 49-letnika in ga s helikopterjem odpeljali v dolino. Delo jim je oteževala slaba vidljivost, tako da trupla do večera še niso uspeli prepeljati v dolino. Če ne bodo uspeli s helikopterjem, ga bodo morali v dolino prinesti peš, so po poročanju oddaje 24UR še povedali reševalci, ki takšne tragedije ne pomnijo. 

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo: