Urška Klakočar Zupančič je v oddaji Ena na ena dejala, da o sebi ne bi upala trditi, da je trenutno najvplivnejša ženska v slovenski politiki, saj v politiki še ni veliko časa, medtem ko je veliko drugih žensk v politiki, ki tudi soustvarjajo politično kulturo, in zato si tako laskavega naslova ne bi upala lastiti. Da bi lahko govorila o tem, da je v politiki pustila nek vtis, mora preteči še kar nekaj časa, je pojasnila in dodala, da se zaveda, da štejejo dejanja, tudi besede, ampak predvsem dejanja.
Predsednik stranke Gibanje svoboda Robert Golob posluša tudi njene nasvete, saj se zaveda, da je vsak močen na svojem področju in ceni nasvete drugih. Sama je bila izjemno vesela, ko je ugotovila, da gre za človeka, ki posluša druge in tudi razmisli ter nato povleče potezo, ki je, kot se je vsaj do sedaj izkazalo, optimalna.
Na vprašanje, ali sta bila z Golobom kdaj v intimni zvezi, kot je pred časom na Twitterju zapisal Branko Grims, je Klakočar Zupančičeva dejala, da ji ni jasno, od kod Branku Grimsu tak podatek. Meni, da se moramo ukvarjati sami s seboj, ne pa brskati po zasebnosti drugih. Zanikala je, da bi bila z Golobom v intimni zvezi, se pa vzajemno zelo spoštujeta, je pojasnila.
Kako sta se spoznala z Robertom Golobom?
Predsednica državnega zbora je povedala, da sta bila z Golobom pod prejšnjo vlado oba politična odpadnika, ker sta izrazila nestrinjanje s politiko prejšnje vlade. In ljudje, ki imajo tako izkušnjo, iščejo stik z drugimi s podobno izkušnjo. In tako sta se našla tudi z Robertom Golobom. "On je takrat že imel nek pogled za naprej, kaj želi narediti, imel je prepoznavnost, politično kilometrino in okrog sebe je želel ljudi, ki delijo podobne vrednote," je dejala in na vprašanje, kdo je kontaktiral koga, odgovorila: "Kontaktiral me je on, dogovorila sva se za sestanek in se pogovorila, ali lahko združiva moči in skupaj z drugimi naredimo nekaj dobrega za Slovenijo."
"Ljudje smo razumska in čustvena bitja in kot pravna zgodovinarka zelo dobro vem, da so tudi čustva bila tista, ki so prispevala k izjemnim premikom v zgodovini, največkrat so to bila pozitivna čustva, ljubezen. Veliko je primerov v zgodovini, ko je ljubezen, ta univerzalna sila, izjemno lepo čustvo, spremenila tok zgodovine. Zakaj jih moramo skrivati?" je Urška Klakočar Zupančič odgovorila na vprašanje, zakaj v politiki ne bo skrivala čustev.
O Janezu Janši in zapisu, da je veliki diktator
Klakočar Zupančičeva je pojasnila, da je zapis nastal, ko so v državi veljali strogi ukrepi, ko smo omejili stike in komunicirali s pomočjo interneta. Tako je s svojimi prijatelji delila nekatere svoje poglede na profilu, ki je bil zaprt za javnost.
Na vprašanje, ali bo lahko komunicirala s predsednikom največje opozicijske stranke, pravi, da ne vidi težav pri komunikaciji s komer koli, tudi z Janšo, ga pa še ni opazila, da bi on komuniciral s komer koli iz koalicije, razen s svojo lastno stranko. Kot je še povedala, Janez Janša ni veliki diktator, je nekdo, ki posnema ljudi, ki imajo takšne karakteristike.
Rdeči salonarji, obleke in tatuji
Rdeče salonarje je obula, ker ji je prijateljica predlagala, naj popestri črno barvo, si pa niti v sanjah ni predstavljala, da bo to povzročilo nek 'bum', saj se ji je zdelo, da smo kot družba prerasli te stvari. Ko je v DZ prišla oblečena v obleko, ki ni zakrivala njenega tatuja, so mnogi to označili kot neprimerno. Sama meni, da je treba ostati v mejah dostojnosti, "a če bomo ves čas cepetali na neki točki, potem ženske danes ne bi nosile hlač in imele kratkih las". Nekatere je zmotil tudi njen piersing, saj naj bi to izražalo nespoštovanje institucije, kot je DZ. S tem se ne strinja. Pojasnila je, da se na določen način izrazi tudi skozi svoje telo, ki je njeno. Te stvari imajo zanjo nek pomen, neka čustva, spomine, zaznamujejo neko obdobje, česar si ne pusti vzeti. In na nesvobodo, da se bo morala podrediti nekim togim pravilom, ne pristaja.
Klakočar Zupančičeva sicer zase pravi, da je oseba, ki je lahko nekoliko kontroverzna, saj se ne uklanja pravilom, ki žensko postavljajo v tradicionalno vlogo. Je oseba z močnimi vrednotami in načeli, ki se jih drži, in je občutljiva na krivice ter jo boli, če vidi stvari, ki bolijo koga drugega.
Pitje kave v DZ
Ko je Aleš Hojs med osemurno razpravo v DZ vzel pokovko in jo jedel, mu je prejšnja podpredsednica DZ očitala, da je to nespoštljivo do poslancev, predsednica DZ pa je v hramu demokracije pila kavo. Se ji to ne zdi nespoštljivo? Klakočar Zupančičeva je pojasnila, da lahko poslanci med razpravo kadar koli zapustijo svoje sedeže in odidejo na kosilo ali kavo, predsedujoči pa tega ne more, zato ima na mizi že pripravljeno vodo, lahko pa mu tudi prinesejo kavo.
Marta Kos ali Nataša Pirc Musar
"Iskreno rečeno, sem se intimno sama že odločila, a tega ne bom razkrila," je povedala. Bodo pa v stranki Gibanje Svoboda v ponedeljek na kongresu odločali o kandidaturi Marte Kos. Sama bi si sicer na mestu predsednika države želela osebo z integriteto, ki bo jasno izrazila svoje stališče in bo imela moralni kompas. Borut Pahor je po njenem naredil vse, kar je v njegovi moči in je predstavljal funkcijo predsednika tako, kot si jo je zamislil in jo je želel.
KOMENTARJI (997)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.