Slovenija

KPK: Gantar je prvi minister za zdravje, ki je priznal korupcijo

Ljubljana, 25. 11. 2013 12.18 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 8 min

Stroka je zaskrbljena zaradi odstopa ministra za zdravje Tomaža Gantarja. Predsednik Fidesa meni, da mora biti vladi po tej potezi "popolnoma jasno, da bo treba narediti resne posege v zdravstveno zakonodajo." Stranka SLS pravi, da Gantarjev odstop kaže, da je vlada operativno nesposobna.

Odzivi na odstop ministra za zdravje Tomaža Gantarja se vrstijo. Predsednik stranke DeSUS Karl Erjavec pravi, da ga je Gantar o odstopu s položaja ministra obvestil danes zjutraj. Kot je izpostavil po kolegiju pri premierki Alenki Bratušek, zdravstvene reforme v koaliciji še niso zares usklajevali. Erjavec ocenjuje, da odstop ne bi smel ogroziti vladne koalicije. Ob tem napoveduje, da bodo znotraj DeSUS razpravo o tem opravili najprej v torek na seji poslanske skupine, nato pa v sredo še na izvršnem odboru stranke.

Predsednik SD Igor Lukšič je poudaril, da bo na njegovo mesto moral sesti človek, ki bo znal izpeljati zdravstveno reformo, saj Slovenija preprosto nima več prostora, da bi z njo odlašala. Gantar je po njegovem mnenju "delal po svojih močeh" in je "opravil posel, kot je vedel in znal". O tem, ali bo zdravstveni resor ostal stranki DeSUS, je Lukšič dejal, da je to njihova odločitev, SD pa nima interesa prevzeti vodenja ministrstva.

Prvak DL Gregor Virant ocenjuje, da je Gantar odstopil prezgodaj, a njegovo odločitev spoštuje in razume, saj so "časi težki in ni luštno biti minister". Po Virantovem mnenju se je Gantar tako odločil, ker ni zmogel bremen. Zdravstvena reforma je, pravi, ena najtežjih in najbolj ključnih za Slovenijo.

Erjavec meni, da Gantarjev odstop ne bo ogrozil vladne koalicije.
Erjavec meni, da Gantarjev odstop ne bo ogrozil vladne koalicije. FOTO: Damjan Žibert

SLS: To je antireformna vlada

Podpredsednica SLS Olga Franca je sporočila, da so v stranki odstop Gantarja pričakovali. "Nakopičeni dolgoletni problemi v zdravstvu, okostenel zdravstveni sistem, ki je nepripravljen na kakršne koli spremembe, je za takšno razcepljeno koalicijo na neki način razumljivo, da ni možno nič premakniti, čeprav je sama premierka Alenka Bratušek dala ministru Gantarju besedo, da mu bo pri reformah tesna zaveznica," so pojasnil.

V odzivu je še zapisala, da je bila očitno neuspešna tudi Gantarjeva desna roka, predsednica zdravstvenega sveta in predsednica družbe Medicor Meta Zorec, hkrati pa je po mnenju SLS očitno izpuhtela tudi potrebna močna strankarska podpora ministru Gantarju s strani stranke DeSUS. V SLS menijo, da je treba zdravstvo "reorganizirati, varčevati, več delati za isti denar, izganjati korupcijo oziroma zdravstveno mafijo in spremeniti plačni sistem".

Franca še piše, da se je očitno vlada začela resno majati in se ukvarjati z notranjimi reorganizacijskimi zadevami, namesto z ustvarjanjem novih delovnih mest. Gantarjev odstop potrjuje ugotovitev SLS, da je "vlada operativno nesposobna, saj se ne more dogovoriti za nobeno resno reformo". "Želimo, da bo Tomaž Gantar odprl Pandorino skrinjico o korupciji in jo predal premierki Bratuškovi," je še zapisano v odzivu. Na koncu stranka ugotavlja, da je vlada prišla brez programa in ga nima niti zdaj, hkrati pa se ni sposobna dogovoriti o "ničemer ključnem". "Ta vlada je s svojo nesposobnostjo anti-reformna vlada," je sporočil SLS.

SDS: To je zato, ker se v Sloveniji ni zgodila lustracija

"Razlogi, ki jih je navedel Gantar v odstopni izjavi, so razlogi za izstop DeSUSa iz koalicije," je na Twitterju zapisal vodja poslancev SDS Jože Tanko. Sicer pa se je v SDS odzvala tudi predsednica odbora DZ za zdravstvo Alenka Jeraj. Dejala je, da so v SDS izjemno zaskrbljeno nad izjavo ministra, ki pravi, da ne more ničesar spremeniti. Jerajeva meni, da je to zato, ker se v Sloveniji ni zgodila lustracija.

"Ni za vse kriva zakonodaja, leta in leta že poslušamo o korupciji v zdravstvu, poslušamo, da je treba zdravstvu nameniti dodatna sredstva, ne pogledamo pa, kje odtekajo milijoni," je dejala poslanka SDS in poudarila, da na korupcijo v zdravstvu opozarjajo mnogi, pri čemer pa tiste, ki na to opozorijo, zamenjajo. Spomnila je na nedavne zamenjave v Svetu UKC Ljubljana in na ministrove besede o tem, da je imel pri pripravi zdravstvene reforme veliko težav v koaliciji.

"Skrbi nas, če minister izjavi, da ne more nič narediti in se znajde v stiski ter odstopi. To bi moral biti hud alarm za predsednico vlade Alenko Bratušek in bi moralo pomeniti tudi izstop resne stranke iz koalicije, vendar zaenkrat kaj takšnega verjetno ne moremo pričakovati," je dejala Jerajeva. Hkrati pa Jerajeva meni, da je minister to, kar je zdaj povedal glasno, zagotovo že večkrat povedal na sejah vlade, a ni nihče ukrepal, "tudi pravičniški ministri ne".

KPK: Gantar prvi minister za zdravje, ki je priznal korupcijo

Komisija za preprečevanje korupcije je na prošnjo po odzivu zapisala, da odstopa ministra ne more komentirati, vendar pa meni, da ob tem ne sme biti spregledamo, da gre za "prvega ministra za zdravje, ki je javno priznal korupcijo v zdravstvu – ta je sistemska in strukturna, o čemer komisija piše že nekaj let". Pri tem komisija dodaja, da je poleg javnih naročil izvor korupcije tudi v shizofreni ureditvi slovenskega zdravstvenega sistema glede prepletanja javnega in zasebnega.

Rok Praprotnik in Goran Klemenčič s KPK
Rok Praprotnik in Goran Klemenčič s KPK FOTO: Aljoša Kravanja

Komisija je na osnovi prijave, ki jo je prejela marca letos, začela obsežen postopek identifikacije konkretnih in sistemskih korupcijskih tveganj ter ravnanj v zdravstvenem sistemu. Postopek so poleg vprašanja čakalnih vrst razširili na širšo problematiko prepletanja javnega in zasebnega v slovenskem zdravstvu in s tem povezanimi in – kot kažejo vmesne ugotovitve – tudi vse bolj utemeljenimi očitki strukturne korupcije. Postopek je v zaključni fazi, komisija pa upa, da bo lahko zadevo javnosti predstavila v prvi polovici prihodnjega meseca.

Presenečenje in obžalovanje

Na Zavodu za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS) so zapisali, da so s "presenečenjem in obžalovanjem" sprejeli odstop ministra Tomaža Gantarja. Kot je zapisal generalni direktor zavoda Samo Fakin, so bile številne rešitve, ki jih je pripravil Gantar, korak v pravo smer. Fakin je prepričan, da se nujnim spremembam, ki jih je predlagal ravno Gantar, v prihodnosti ne bo mogoče izogniti. Fakin dodaja, da je slovenski zdravstveni sistem treba modernizirati in zagotoviti njegovo učinkovitejše upravljanje.

Na Gantarjev odstop se je odzval tudi predsednik sindikata zdravnikov Fides Konrad Kuštrin. Ocenjuje, da je skrb vzbujajoče, "če človek, ki je kar se izvršilne oblasti tiče najmočnejši, ne more nič spremeniti". Ministrovo odločitev pa je ocenil kot moralno dejanje. Upam, da bodo tisti, ki jim je ministrovo sporočilo namenjeno, to vzeli z vso resnostjo, dodaja Kuštrin.

Kot je poudaril, v sindikatu že leta opozarjajo, da so skupine znotraj zdravstva, ki jim spremembe niso v interesu. Kuštrin še ocenjuje, da mora biti vladi po tej potezi "popolnoma jasno, da bo treba narediti resne posege v zdravstveno zakonodajo, zlasti v financiranje in organizacijo. Brez sprememb sistem tone. Tone sicer počasi, a ko bo potonil, ga bo težko znova potegniti na površje", meni Kuštrin.

Erjavec ocenjuje, da odstop ne bi smel ogroziti vladne koalicije.
Erjavec ocenjuje, da odstop ne bi smel ogroziti vladne koalicije. FOTO: Aljoša Kravanja

UKC: Odstop povzema resne realne težave našega zdravstvenega sistema

Po mnenju direktorja Združenja zdravstvenih zavodov Metoda Mezka Gantarjev odstop za sistem zdravstva ne pomeni nič dobrega, saj bodo zato zastale nujne reforme. "Celotna zdravstvena zakonodaja je bila potrebna prevetritve, tako da škoda, da je to zastalo," je izpostavil. Dejal je, da je odstop presenečenje, čeprav je Gantar v preteklosti to že večkrat napovedal.

"Trudil se je, da bi v zdravstvu zagotovil pogoje za uspešno delo. Njegovi predlogi so bili dobri in korektni, žal pa je naletel na premalo razumevanja v koaliciji," je dejal Mezek. Če koalicija ne bo našla konsenza glede reforme zdravstvenega sistema, se nam po besedah direktorja Združenja zdravstvenih zavodov "slabo piše".

V največji slovenski zdravstveni ustanovi – Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana – so zapisali, da ministrova odstopna izjava povzema "resne realne težave našega zdravstvenega sistema". Kaže pa tudi na nemoč vsakokratne vlade, da izpelje nujne spremembe, ki bi zagotovile uspešen, še vedno dostopen, kakovosten in finančno vzdržen zdravstveni sistem.

"Hud alarm za predsednico vlade"

Predstavnik civilne iniciative zdravnikov Erik Brecelj je nad odstopom Gantarja zaskrbljen. Kot pravi, je Gantar opozoril na celo vrsto zadev, zaradi katerih je nemočen. "Priznal je nemoč za spremembo česar koli. To bi moral biti hud alarm za predsednico vlade Alenko Bratušek in za državljane," je dejal.
Brecelj opozarja, da je slovensko zdravstvo "na točki, ko priznamo, da ne moremo nič narediti". Zato pričakuje, da bo Bratuškova to opozorilo zelo resno vzela in začela ukrepati v tej smeri.

Izpostavil je tudi, da minister sam brez podpore vlade ne more narediti nič. "Če pa vlada ne misli nič narediti, potem naj ministrstvo za zdravje ukine," predlaga predstavnik Iniciative zdravnikov za vzpostavitev transparentnega in strokovnega javnega zdravstva v Sloveniji. Tako opozarja na nizko pogajalsko pozicijo zdravstvenega ministra v vladi in na to, da "zdravstvene odločitve obvladuje gradbena mafija".

Gantarjev odstop ne pomeni nič dobrega za reforme v zdravstvu

"Njegov odstop ocenjujem predvsem kot poskus pritiska na politike oziroma na vladajočo strukturo, da vendarle razume pomen ne le financiranja, ampak tudi uveljavljenega zdravstvenega sistema, kakršnega imamo priložnost videti v drugih deželah, ki veljajo za socialne in varne na področju bolnikov," je povedala predsednica Sindikata delavcev v zdravstveni negi Slovenije Jelka Mlakar.

Povedala je, da je imela kot predsednica sindikata z Gantarjem nekaj sestankov v zvezi s problematiko na področju zdravstvene nege, po njenih besedah so bili dokaj uspešni. Po njenih besedah se z Gantarjevim odstopom reformam v zdravstvu ne piše dobro.

Zdravstvo
Zdravstvo FOTO: Thinkstock

Predsednik zdravniške zbornice ocenjuje Gantarjevo potezo kot "častno"

Predsednik zdravniške zbornice Andrej Možina meni, da se je Gantarjeva odločitev o odstopu nakazovala že nekaj mesecev. "Spoštujemo njegovo častno potezo in se v veliki meri strinjamo z njegovimi vsebinskimi razlogi za to dejanje," je zapisal Možina. Pravi, da se stanje v zdravstvu poslabšuje iz dneva v dan ter da vlada namenja zdravstvu premalo pozornosti in se ne zaveda "posledic vse bolj obubožanega zdravstva". "Težnje po ohranjanju obstoječega stanja so še vedno prevladujoče, in to spoznanje ministra za zdravje je zelo slaba popotnica za izhod slovenskega zdravstva iz kriznih razmer. Glede na dokaj kaotično stanje v zdravstvu bomo njegovemu nasledniku z vsem svojim znanjem in izkušnjami v največjo možno pomoč, zavedajoč se, da smo tokrat že na meji, ko se bodo v zdravstvu pričele usodne in nepopravljive razmere," še dodaja Možina.

  • krovni2
  • PRALNI STROJ
  • SESALNIK
  • ČISTILEC
  • klima
  • tv
  • ura
  • skiro
  • kosilnica
  • krovni

KOMENTARJI (527)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

JanezNovakJohn
26. 11. 2013 12.41
+1
Imamo napisane vsaj tri zdravstvene reforme. Delo novega ministra ne bo težko. Težko bo delo na tem področju celotne vlade, zlasti prve ministrice in predsednika stranke ki bo predlagala novega ministra. Slednji bi morali skupno prevzeti odgovornost za zdravstveno reformo in jo vezati na zaupnici. To bi moral biti team za izvedbo zdravstvene reforme. PA DA JIH VIDI MAMA KOLIKO JIH JE V HLAČAH
blokirani
26. 11. 2013 12.41
-3
Praprotnik, kako poteka sodba na Finskem? Včasih si bil glavni Dnevnikov pisun na to temo....
Terezinka
26. 11. 2013 12.45
+3
Pravica, umiri se, sodba pride in tudi obsodba. Na Finskem ni nič politično, če je korupcija jo imenujejo korupcija in ne politični pregon. Tam ni izgovorov, da koga preganjajo bivši komunisti
Transformerji
26. 11. 2013 12.36
+0
Terezinka ne mara rib, kajti potem bi že ugotovila, da riba najbolj SMRDI pri GLAVI!
Terezinka
26. 11. 2013 12.45
+4
JanezNovakJohn
26. 11. 2013 12.34
+1
Mesto zdravstvenega ministra bi moral prevzeti Samo Fakin. Pa da ga vidi mama.! ZELO RESNO MISLIM.
blokirani
26. 11. 2013 12.34
+0
Kdaj bosta ta dva skinheada odgovarjala za svoje početje?
sniffff
26. 11. 2013 11.58
+1
Če samo pogledamo, kako je Kalanova posodila denar podjetju Mabra :), se ni čudit kam gre denar od zavarovanj.
sniffff
26. 11. 2013 12.09
+3
Klemenčič začuden, ni vedel :)))) .... na enak način se je praznila pokojninska blagajna. Tudi takrat ni nihče nič vedel, dokler ni bila prazna in je posledično zahtevana višja delovna doba. Vse je sama manipulacija.
Terezinka
26. 11. 2013 12.10
+0
To je moč razdrobljenega gospodarjenja. Močan javni zdravstveni sektor bi lahko bil le, če bi bil enotno zbiran dena brez posebnih dodatnih zavarovanj za osnovne pogoje. Združiti financiranje in združiti nabavo. Smešno je, da pri nabavi moramo imeti konkurenco iz privatnih d.o.o.jev, ki državni zdravstveni blagajni dviga ceno namesto bi javno zdravstvo kot močan naročnik zniževalo ceno
Terezinka
26. 11. 2013 12.11
+2
Ne razumem zakaj se ne bi smelo naročevati direktno
Terezinka
26. 11. 2013 12.13
+2
Zakaj državna javna zdravstvena naročila ne smejo biti enotna, poštena in kot močna tudi cenovno ugodna. Kdo to brani, da se naročila ne vodijo skupaj in skupaj tudi pogajanja z proizvajalci
Transformerji
26. 11. 2013 12.22
-1
Neumno vprašanje - premalo spremljaš 23 letne dnevne dogodke!
Terezinka
26. 11. 2013 12.48
+1
Spremljam, poglej kako so se menjali razni ministri, kako so se menjavali razni direktorji ZD in kdo pri teh menjavah vpliva. Poglej po raznih občinah kako se zadeve zamenjajo in nagradijo. Potem pa malo poglej koncesije zdravnikom ali zavrnjene koncesije. Poglej še kdo so glavni dobavitelji in zakaj rastejo kot po dežju ko pridejo nove volitve
santamaura
26. 11. 2013 11.50
+3
Eno leto je vlekel plačo ministra, da je ugotovil to, kar je že dolgo vsem popolnoma jasno. Sedaj se pa vrača v zdravstvo, čeprav je kot minister priznal, da tam vlada korupcija.
KopulacijskiO
26. 11. 2013 11.39
+3
SDS: To je zato, ker se v Sloveniji ni zgodila lustracija. Hm, če bi se lustracija zgodila (pa se žal ni), potem bi bila SDS brez doživljenskega "precednika"!
KopulacijskiO
26. 11. 2013 11.54
+1
blokirani
26. 11. 2013 12.36
-3
Ta tvoj precednik ni zasedal nobene vidne funkcije v prejšnjem sistemu.
Terezinka
26. 11. 2013 12.51
+3
Ti, veš zakaj ne? Zato, ker ga je na volitvah premagal Školč. Tega mu nikoli ni odpustil in poleg tega so ga reveža še pregnali s stranke kljub njegovi trdi strankarski drži
Terezinka
26. 11. 2013 12.52
+2
Celo "božjo pot" v Jajce je naredil peš, pa niso znali ceniti
KopulacijskiO
26. 11. 2013 13.08
+2
njegove besede, citiram: Opravljal sem vrsto funkcij v ZSMS, ZK, SZDL, med drugim bil predednik osnovne organizacije in predsednik občinske konference ZSMS, član predsedstva OK SZDL,član raznih republiških in zveznih organov ZSM in SZDL, član nekaterih organov pri predsedstvu RK ZSMS ter predsedstvu RK SZDL ter član Republiške konference SZDL Slovenije,....
Transformerji
26. 11. 2013 11.24
+1
Gantar je prvi minister, ki je priznal korupcijo s tem pa tudi potrdil, da našo državo v resnici vodi mafija od pravosodnega sistema, pa do vlade, parlamenta državnega sveta..... Resnica je, da to vedo vsi dosedanji, ki so bili v vladi in parlamentu, vendar tega ne bo nihče priznal, kaj šele da bi bili tako pošteni in z odstopom to javno priznali (korito je vednar korito). Če bi vsi sledili Gantarju, potem bi iz vlade in parlamenta odstranili vse dosedanje stranke, zamenjali ves pravosodni sistem, počistili javni sektor in državne uslužbence, dobili začasno tehnično (pošteno) vlado in zaposlili izobražene nezaposlene, ki bi jim lahko zaupali.
Terezinka
26. 11. 2013 11.28
+0
To je zelo enostavno. Toda povedati je potreba še to, da zato, da dobimo nove na oblast moramo imeti nove volitve in pred novimi volitvami nov volilni zakon, ki bo odstopljenim in odstavljenim prepovedal novo kandidaturo. Potem pa ostane še dejstvo, da smo leta 1991 začeli kot država s premoženjem, sedaj pa brez premoženja in z velikimi dolgovi
Transformerji
26. 11. 2013 11.36
+0
Potem mi pa povej, kdo je tisti, ki bi sprejel nov volilni zakon. SDS je že dal predlog za nov volilni sistem, vendar tudi ta ni sprejemljiv. Bodo že v naprej podkupljeni, kajti tudi Jankovič še vedno deluje, pa tudi Janša bi naredil svoje. Bomo počakali da vse propade, potem pa doživeli revolucijo?
Terezinka
26. 11. 2013 11.50
-1
SDS v svojem predlogu ni govoril o tem, da politiki oziroma državljani povezani s korupcijo, s sodnimi in policijskimi preiskavami niso primerni za kandidaturo. Kaj pa je tisto kot si v prvem članku nopovedal ali zahteval kot revolucija. Dejstvo korupcije ni nič novega, Kaj ni korupcija že prelivanje denarja v privat zavarovalnice, v razne privatne firme, ki posredujejo nakupe zdravil, opreme in materjala? Kaj ni korupcija, da se ministrica juga z gospodom Zidarjem namesto zahtevati korektno opravljeno delo pri gradnji in sigurne garancije za kvaliteto?
Terezinka
26. 11. 2013 11.21
+1
V našem zdravstvu je kot v naši samoupravi. Nek direktorček nekega ZD je kot župani malih občin. Plačani so zato, ker so na funkciji. Poleg tega pa ti direktorčki delajo še par drugih del in si nabrkajo plačo, ki je večja od res sposobnega in nujno potrebnega kirurga. Taki dvigujejo povprečje in meglijo sliko ter povzročajo korupcijo. Oni razpolagajo z denarjem, naročajo in nepravilno zaposlujejo
Transformerji
26. 11. 2013 12.10
-1
Očitno je zate vse to normalno???? in sprejemljivo?????
Terezinka
26. 11. 2013 13.09
+1
Daleč od tega, jaz zahtevam red in v javno zdravstvo menedžerje, ki bodo odgovorni in plačani po učinku dela. Ki bodo nagrajeni z višjim dohodkom za dobre dogovore, za zmanjšanje stroškov, za konkurenčno nabavo in bodo odstavljeni ob najmanjšem odločanju, ki omogoča korupcijo. Za poštenega odgovornega menedžerja in politika ni potrebno dokazati korupcijo, zanje mora biti dovolj dejanje, ki korupcijo dopušča
Terezinka
26. 11. 2013 11.15
+0
Gospa Franca, zanima me, če podpirate, da se ukinijo dodatna zdravstvena zavarovanja preko zavarovalnic Adriatik, Triglav in Vzajemna, da se dobički teh prelijejo kamor spadajo. Tudi z temi zavarovalnicami se je namreč zmanjševal in se še zmeraj zmanjšuje denar za resnično zdravstveno blagajno. Od vas kot pomembne v Adriatiku tega nisem slišala. Pošteno pa bi bilo, da tudi to poveste
www.jaz
26. 11. 2013 10.09
+7
Včeraj je minister Gantar na POP TV jasno nakazal kdo so lobiji, ki preprečujejo reforme v zdravstvu! Toliko, da ni povedal imen . Raziskovalni novinarji: TAKOJ NA TEREN !!!!
jakomasi
26. 11. 2013 10.47
+4
Pri odmevih pa je povedal IMENA,Erik Brecelj ----kaj pa zdaj KPK ,--A ja NE zineta nič.......Tiho naši so,,---!!!
Terezinka
26. 11. 2013 11.16
+1
Je pa aktivna Franca, toda ne v tem, da je treba ukiniti Adriatik
comment123
26. 11. 2013 09.00
+2
ČE BI SE TAPRAVI ZBRALI SKUPAJ BI LAHKO RAZHAJKALI TO MAFIJO. RAZMIŠLJAM O ZAČASNEM KOLEKTIVNEM MINISTRU, KI BI POPRIJELI ZA DELO IN POČISTILI ZADEVE.KROG TEH MAFIJSKIH NAVEZ JE VERJETNO VELIK IN NJEGOVE LOVKE SEGAJO ,SAM BOG VE KAM, LAHKO TUDI V VLADO,TE IN VSE PREJŠNJE! TEŽKA BO, A SE DA IN MORA NAREDITI RED!
I G N O R A N T
26. 11. 2013 09.00
+6
Pa kva je vsa ta leta tale KPK delal da ni videl lorupcije v zdravstvu?
Vabis
26. 11. 2013 09.31
+2
Že ptički na veji čivkajo o korupcijah vzdravstvu,KPK se pa čudi...
enxx
26. 11. 2013 08.13
+4
In kaj zdaj? Mal je za pogledat kdo je vodil ministrstvo(a), sekretarčke, ... pregledat, od kod jim premoženje. Transakcije na računih so vidne. Vsaj 30% bi lahko privarčevali pri zdravilih, opremi, ..., samo pri sosedih bi začeli kupovat. Nedotakljivi pokvarjenci.
RoccoS
25. 11. 2013 23.24
+7
To se ne preganja, če ima par levakov privilegij ekskluzivno prodajat medicinsko opremo! Vemo kdo drži vse niti v tej državi!
Tonček Balonček
26. 11. 2013 02.05
+6
Krta?a 21
25. 11. 2013 23.19
+1
Kdo pa je to?
gangsterist
25. 11. 2013 22.48
+6
mater, sej ne vše kdo je lepši, rok al goran
jakomasi
26. 11. 2013 10.50
+1
Res prava lepotonarja,-----izgledata kod ribe"" piranje""-----!
klldmoll
25. 11. 2013 22.47
+3
SOCIOPAT Metod Mezek, dipl.soc. izjavlja, da "se mu slabo piše" ?? ... naj se zahvali "Bogu" Ernestu Petriču in njemu podobnim, kajti, če bi bila RS res pravna država, ne pa NEPRAVNA ter KRIVOSODNA kakršna dejansko je, bi bil tale Metod Mezek že zdavnaj ponovno v zaporu !! ......... ( naj pove samo to, kolikokrat je premikal stene v ZD Koper, itd., ipd., koliko je potegnil provizij od tega permanentno "permutacijskega" gradbenega dela v ZD Koper, takrat, ko jebil še zdravnik RadeTIČ njegov pomočnik in pa pajdaš, itd. ipd., ......... in še, pa še, pa še ... ... koliko je pokasiral za to, da se je družno z Radetičem sprenevedal glede - za prodajanja zavestno nestrokovnih zdravniških podpisov oziroma "podpisovanja in bianco" nekaterih "njegovih" zdravnikov iz ZD Koper na naslovu ZZZS OE Koper v korist Fakina, itd., ipd. .. ter še mnogo, mnoooogo "tega" ! ... ) ; HALO, Rok Praprotnik, boš končno dvignil svojo leno riyto in raziskal kaj v tej smeri, ali pa ševe dno_ NIČ ??
arthur1982
25. 11. 2013 23.32
+1
Ali je bilo v kakšnem drugem ZD kaj drugače?
klldmoll
26. 11. 2013 00.36
+1
ne vem, jaz povem samo tisto, kar sem videl in pa kar nekaj let vseskozi gledal - ampak tale Metod Mezek je sedaj na funkciji t.im. generalnega direktorja javnih zdravstvenih zavodov RS, namesto UPRAVIČENO ponovno v arestu ! ... kapiš ?
nitiniti
25. 11. 2013 22.42
+7
To zravniško sprenevedanje...zdaj vsi govorijo o korupciji, ko pa bi morali kaj prijaviti...to pa ne...to je res sistem
klldmoll
25. 11. 2013 22.52
+5
jaz sem prijavil že večX !! ... vendar kaj, ko pa imamo tako kompetentno policijo ( tzv. kriminaliste ), tako kompetentno tožilstvo, tako pošteno sodstvo ......... RES RAJ za vsakovrstne mafije in njene "derivate" !! .........