Olimpija izgubila ob 102. 'rojstnem dnevu' Hajduka

Split, 09. 02. 2013 21.40 |

Nogometaši ljubljanske Olimpije so ob 102. obletnici obstoja splitskega Hajduka gostovali na Poljudu. Varovanci Andreja Razdrha so sicer povedli, nato pa so jim gostitelji zabili štiri gole in slavili s 4:1.

Filip Valenčič je zabil edini gol za Olimpijo.
Filip Valenčič je zabil edini gol za Olimpijo. FOTO: Miro Majcen

Olimpijo je doletela čast, da je ob prazniku Hajduka gostovala na Poljudu. Ljubljančani so bili od samega začetka trdno odločeni, da pokvarijo dalmatinsko zabavo. Zeleno-beli so povedli že v peti minuti, ko je domači obrambi pobegnil Filip Valenčič in hladnokrvno zadel za vodstvo trenutno drugega moštva slovenskega prvenstva. Splitčani so se hitro pobrali po uvodnem šoku in že 13 minut pozneje izenačili. Po podaji Gorana Jozinovića je vratarja Elvisa Džafića hladnokrvno ugnal Anton Maglica. Isti igralec je v 32. minuti zadel še drugič in Hajduk popeljal v vodstvo. Veselje med 7000 domačimi navijači na Poljudu se še ni povsem poleglo, ko je bilo že 3:1. Franko Andrijašević je iz težkega položaja zadel prečko, Ivanu Vukoviću pa ni bilo težko žoge potisniti čez črto. Končni rezultat tekme je z enajstmetrovke še pred koncem prvega polčasa postavil Andrijašević. Kljub visokemu porazu strateg Olimpije Andrej Razdrh po koncu tekme ni bil pretirano razočaran: "Prejeli smo štiri gole, a nismo bili veliko slabši tekmec. Imeli smo svoje priložnosti, a Hajduk ima nekaj posameznikov, ki naredijo razliko. Verjamem, da bo Hajduk dobro odigral v prvenstvu in da bo osvojil pokalno lovoriko."

Hajduk Split – Olimpija 4:1 (4:1)
Maglica (18., 32.), Vuković (36.), Andrijašević (42./11-m); Valenčič (5.)