Phoenix brez Dragića visoko izgubil v Salt Lake Cityju

Salt Lake City, 27. 02. 2014 08.18 |

Ekipa Utah Jazz je v ligi NBA dom v Salt Lake Cityju premagala Phoenix Suns s 109:86, za poražene goste pa slovenski zvezdnik Goran Dragić zaradi poškodovanega desnega gležnja ni zaigral. Phoenix je na osmem mestu na zahodnem delu lige, ki kot zadnje še vodi v končnico.

Ljubljančan Goran Dragić se je poškodoval v tretji četrtini na prejšnji tekmi proti Minnesoti. Trener Jeff Hornacek ga v Salt Lake Cityju ni poslal na parket. Sonca so brez slovenskega organizatorja igre ves čas lovila zaostanek, z izjemo uvodnih minut druge četrtine. Za obrambo Phoenixa je nerešljivo uganko predstavljal Gordon Hayward, ki je vpisal 17 točk in ujel še deset odbitih žog ter prispeval devet podaj. Richard Jefferson je dal 17 točk, Diante Garrett pa je vpisal osebni dosežek v karieri s 15 točkami. Kar sedem igralcev Utaha je vpisalo vsaj deset točk ali več za zmago z največjo razliko v tej sezoni. Pri Phoenixu so vrzel, ki je nastala z Dragićevo odsotnostjo poskušali zapolniti Gerald Green (17 točk), Ish Smith (13 točk) in Archie Goodwin (16 točk).

Eric Bledsoe
Eric Bledsoe FOTO: Reuters

Phoenix je izgubil še tretjo tekmo zaporedoma in si je še nekoliko zmanjšal možnosti za uvrstitev v končnico. Phoenixu se je v boju za osmo mesto na Zahodu približal Memphis, ki zaostaja le še za eno zmago. Memphis Grizzlies je bil ponoči uspešnejši od Phoenixa in je premagal Los Angeles Lakers s 108:103.

Philadelphia 76ers - Orlando Magic 90:101
Boston Celtics - Atlanta Hawks 115:104
Oklahoma City Thunder - Cleveland Cavaliers 104:114
Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 108:103
Chicago Bulls - Golden State Warriors 103:83
Dallas Mavericks - New Orleans Pelicans 108:89
San Antonio Spurs - Detroit Pistons 120:110
Utah Jazz - Phoenix Suns 109:86