Polona Hercog v 2. krogu US Opna

New York, 27. 08. 2014 07.48 |

Slovenska teniška igralka Polona Hercog se je zanesljivo uvrstila v 2. krog Odprtega prvenstva ZDA. Na igriščih Flushing Meadowsa je bila z 2:0 v nizih boljša od 34. igralke sveta Jeline Svitoline.

Polona Hercog
Polona Hercog FOTO: Reuters

Slovenska teniška igralka Polona Hercog se je prebila v drugi krog Odprtega prvenstva ZDA, potem, ko je s 6:2 in 7:6 ugnala neugodno Ukrajinko Jelino Svitolino. 19-letnica je pred dvobojem veljala za favoritinjo – trenutno je 34. igralka na lestvici WTA - , a Štajerka je odigrala tako kot najbolje zna in že v prvem nizu napovedala boj za zmago. "S prvim nizom sem zelo zadovoljna. Odigrala sem ga taktično in tehnično tako, kot je bilo treba. Kljub temu, da mi prvi servis ni dobro stekel, sem z visoko ravnijo igre dobila niz," je po dvoboju povedala Hercogova.

Z zmago je izenačila svojo najboljšo uvrstitev z OP ZDA iz leta 2011, ko se je na igriščih Flushing Meadowsa prav tako uvrstila v drugi krog. "Vesela sem te zmage, saj mi v zadnjem obdobju ni šlo ravno vse po načrtih. Vem, da se trdo delo na treningih slej ko prej mora pokazati tudi v rezultatih," se zaveda Hercogova, ki jo v drugem krogu US Opna čaka 17. nosilka Rusinja Jekaterina Makarova, ki je v prvem krogu gladko s 6:4 in 6:2 izločila domačinko Grace Min.