Nashville, 28. 11. 2014 07.17 |

V noči na petek so v severnoameriški hokejski ligi NHL odigrali vsega en obračun. V Bridgestone Areni v Nashvillu so se udarili domači Predatorsi in Edmonton Oilers, zmage pa so se z golom Filipa Forsberga veselili gostitelji.

Gledalci v Bridgestone Areni niso bili prikrajšani za izjemen boj, vrhunske obrambe Pekke Rinneja in Viktorja Fastha, ampak za gole. V 60 minutah rednega dela dvoboja namreč niti en plošček ni končal za hrbtom čuvajev mrež Nashvilla oz. Edmontona. Tako je o zmagovalcu odločal podaljšek, ki so ga bolje odigrali domačini. Šved Filip Forsberg je po treh minutah in 55 sekundah dodatka zabil za končnih 1:0 in priigral predatorjem zmago.

"To sta veliki točki za nas. Še naprej igramo vsako drugo noč in domače točke so še kako pomembne. Tako za nas, kot tudi za našo samozavest in za navijače, ki so bili spet zelo glasni," je po dvoboju hitel razlagati vratar Rinne, ki je ohranil mrežo nedotaknjeno.

Nashville Predators – Edmonton Oilers 1:0