Zimski športi

Saša Farič brez finala na uvodu v sezono

Calgary, 06. 12. 2013 07.40 |

Ženski del svetovnega pokala v smučarskem krosu se je s kvalifikacijami začel v četrtek pozno zvečer po slovenskem času. Edina slovenska predstavnica Saša Farič se v nadaljevanje tekmovanja ni uvrstila, v kvalifikacijah je zasedla 33. mesto.

Saša Farič
Saša Farič FOTO:

Najhitrejša na progi je bila Francozinja Ophelie David, sledila ji je lanska dobitnica globusa Fanny Smith iz Švice, tretja pa je bila domačinka Georgia Simmerling.

Tekmovalke bi morale imeti preizkušnjo za uvrstitev v finale v jutranjih urah, česar pa izredno nizke temperature v Nakiski ne dopuščajo, zato so tekmovanje izvedli popoldan po lokalnem času.