Ljubljana, 06. 09. 2013 20.19 |

Slovenska nogometna reprezentanca je v sedmem krogu kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu prihodnje leto v Braziliji z 1:0 ugnala Albanijo. Zmagovalca je v Stožicah z mojstrskim strelom odločil Kevin Kampl.

Pred začetkom tekme je imel Srečko Katanec največ preglavic s sestavo zadnje vrste. Zaradi rumenih kartonov namreč ni mogel računati na kapetana Boštjana Cesarja. Priložnost ob boku Branka Ilića je dočakal Dejan Kelhar, kapetanski trak pa je pripadel Bojanu Jokiću. Uvodne minute niso prinesle nič razburljivega. Nekoliko več od igre so imeli Albanci, ki so imeli zelo bučno podporo s tribun, nato pa so se le prebudili tudi Slovenci. Kot prvi je po podaji s kota z glavo zapretil Rene Krhin, a je bil nenatančen. V 19. minuti so Stožice eksplodirale. Kevin Kampl je sprejel žogo približno 25 metrov od albanskega gola in z mojstrskim strelom zadel zgornji levi kot. Nogometaš Salzburga je poskusil tudi štiri minute pozneje, a je bil v tem primeru nenatančen. V 38. minuti so gostitelji izpeljali še eno lepo akcijo. Razpoloženi Valter Birsa je dobro zaposlil Kampla, ki pa se je raje kot za podajo do Milivoja Novakovića odločil za strel. Vratar Albanije Etrit Berisha ni imel večjih težav. Edino pravo priložnost za goste je imel ob koncu polčasa Odise Roshi, čigar strel je suvereno ujel Samir Handanović.

V drugem polčasu so odločneje krenili Albanci. Najprej je nevarno streljal Valdet Rama, čigar strel je Handanović odbil v kot. A to je bilo le ogrevanje za našega čuvaja mreže. Zgolj tri minute pozneje je namreč sam proti njemu stekel rezervist Hamdi Salihi, a znova se je izkazal Sarma. Vratar Interja je bil še enkrat na veliki preizkušnji po kotu, ki je sledil. Z glavo je streljal Vullnet Basha, Handanović je žogo zbil pred golovo črto. Slovenci nikakor niso uspeli najti prave igre, Albanci pa so še naprej ogrožali vrata Handanovića. Slednji je spet zablestel v 65. minuti, ko je bravurozno ubranil strel Rame.

Kevin Kampl je mojstrsko zatresel mrežo Albanije.
Kevin Kampl je mojstrsko zatresel mrežo Albanije. FOTO: Damjan Žibert

Katančeva četa je nato le uspela vzpostaviti ravnotežje na igrišču in si priigrati nekaj polpriložnosti. Gostje so se osredotočili predvsem na strele s precejšnje razdalje, ki niso bili posebej nevarni. Slovenija je tako prišla do tretje zmage v teh kvalifikacijah in tako še ima teoretične možnosti za nastop na svetovnem prvenstvu v Braziliji. V naši skupini E sta bili sicer danes odigrani še dve tekmi. Norveška je z 2:0 odpravila Ciper, Švicarji pa so po vodstvu s 4:1 zgolj remizirali z Islandci (4:4).

Slovenija – Albanija 1:0 (1:0)