FIT 24UR

Z zelo majhnim številom specialistov zdravimo redke bolezni

Ljubljana, 01. 03. 2015 17.51 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Naše zdravstvo je med uspešnejšimi v Evropi predvsem pri zdravljenju hepatitisa in diabetesa, a na lestvici smo padli za dve mesti, saj nam očitajo predvsem predolge čakalne vrste pri operacijah, onkoloških terapijah in slikanjih CT. Toda v poročilu tudi pišejo, da je pravi čudež, kako s tako majhnim številom specialistov uspešno zdravimo tudi redke bolezni.

 

 

  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

KOMENTARJI (5)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Sara Rebek
02. 03. 2015 16.33
+3
po članku sodeč smo čudo prirode. ko pa spoznaš zdravstveni sistem in npr. našega fakina vidiš pa da smo v črni luknji
anjerd
02. 03. 2015 07.53
+1
Čakalne dobe so vsepovsod, največkrat zaradi slabe izkoriščenosti delovnega časa in opreme, kar je stvar vodstva, ki ne zna narediti reorganizacije, ki je še iz časov socializma, pravtako privilegiji. Nujno potrebno je v te ustanove na vodilna mesta spraviti menedžerje, zdravniki pa naj delajo, za kar so usposobljeni. Žalostno je tudi to, da brez veze in poznanstva ne prideš daleč, kvečjemu prej v grob. Pohvaliti moram delo onkološkega instituta, kjer se res trudijo, saj je vsaka zamuda lahko usodna za pacienta. Tja pošiljajo tudi paciente iz drugih bolnišnic, ko ugotovijo da sami ne znajo več kako naprej, kar je pravtako usodno za paciente, ker časa za popravnega ni. Čas od postavljene diagnoze in začetka zdravljenja je življenjskega pomena, tu pa te čakalne vrste lahko dobesedno ubijejo.
SkokecPokec
01. 03. 2015 21.24
-2
Če se kje čaka, je to v Ljubljani. Marsikje drugje je odnos zdravstvenega osebja bistveno dugačen in bolj prijazen do ljudi...
provokatorr
01. 03. 2015 21.31
-4
čaka se vsepovsod. večina teh čakalnih vrst pa je umetno ustvarjenih, da zdravniki zaslužijo še kak ojro popoldan, ko si v primeru, da plačaš keš, takoj na vrsti.
provokatorr
01. 03. 2015 20.33
+17
in zato je treba zdravnikom in medicinskim sestram, ki delajo v razmerah, ki so daleč daleč za evropskimi standardi zmanjšati plače. pa policistom, ki niso dosti na boljšem, tudi. če bi primerjali plače in razmere v javnem sektorju z razvitimi državami, bi ugotovili, da imamo mi pravzaprav zelo zelo učinkovito javno upravo in javne uslužbence. neučinkovitih je samo tistih 10% na vrhu.