Borilni športi

Tina Trstenjak potrdila premoč tudi v Tunisu

Tunis, 20. 01. 2018 18.02 |

Izjemna slovenska judoistka Tina Trstenjak, sicer aktualna olimpijska in svetovna prvakinja v kategoriji do 63 kg, je v finalni borbi za veliko nagrado Tunisa premagala Japonko Aimi Nouči in tako osvojila končno prvo mesto. V isti kategoriji je nastopila še ena slovenska predstavnica, in sicer Andreja Leški, ki je bila na koncu sedma.

Tina Trstenjak še naprej dokazuje svojo premoč v kategoriji do 63 kilogramov. Na tatamijih v Tunisu je vknjižila skupno štiri zmage, od tega pa je trikrat morala v boj za zlato točko. Prepričljivo boljša je bila le od Nizozemke Sanne Vermeer v četrtfinalu.

V kategoriji do 73 kg je danes za Slovenijo od moških predstavnikov nastopil Martin Hojak in po porazu v prvi borbi ostal brez končne uvrstitve.

Najboljša slovenska judoistka Tina Trstenjak še naprej potrjuje svojo prevlado v kategoriji do 63 kg. FOTO: AP

Uvodni dan tekmovanja je Matjaž Trbovc med judoisti v kategoriji do 60 kg osvojil drugo mesto, Anja Štangar je bila med judoistkami v kategoriji do 52 kg tretja, Kaja Kajzer pa v konkurenci do 57 kg peta.