Borilni športi

Trajkoviću bron na SP

Seul, 29. 06. 2017 14.30 |

Ivan Trajković je na svetovnem prvenstvu v olimpijskem tekvondoju v Muju v Južni Koreji osvojil bronasto kolajno v kategoriji do 87 kilogramov. V polfinalu je bil poražen proti Nemcu Alexandru Bachmannu.

Ivan Trajković se je uvrstil v današnji polfinale, potem ko je včeraj nanizal tri zmage, a mu ni uspel preboj v finale. V polfinalu je bil prisiljen priznati premoč 22-letnemu Nemcu Alexandru Bachmannu s 13:15. S končnim tretjim mestom je 25-letni slovenski tekmovalec ponovil podvig iz mehiške Pueble izpred štirih let, ko je bil, tedaj še v kategoriji nad 87 kilogramov, ravno tako bronast.

Bistričan Trajković je za Slovenijo nastopil na poletnih olimpijskih igrah leta 2012 v Londonu, kjer je osvojil 11. mesto v kategoriji nad 80 kg. V kategoriji nad 87 kg je osvojil srebrno medaljo na evropskem prvenstvu leta 2012 v Manchestru.

Kolajna bronastega sijaja je tako obliž po razočaranju, ki ga je slovenska vrsta v tekvondoju doživela lani, ko se nihče od slovenskih borcev ni uvrstil na poletne olimpijske igre v Rio de Janeiru.