Golf

Američani na vrhu, Slovenci 25.

Nagano, 15. 09. 2014 17.49 |

Z zmago ekipe Združenih držav Amerike se je zaključilo golfsko svetovno prvenstvo na Japonskem. Slovenija (Tim Gornik, Žan Luka Štirn, Enej Šarkanj) je z izkupičkom -14 osvojila 25. mesto.

Tim Gornik
Tim Gornik FOTO: Mirko Kunšič

Američani so na svetovnem prvenstvu ubranili naslov svetovnega prvaka potem, ko so v samem zaključku premagali Kanado. Bitka za t.i. Eisenhower Trophy se je odvijala na igrišču Karuizawa na Japonskem, ki ne sodi med najzahtevnejše terene, a hitre zelenice so ga naredile zelo zahtevnega. Med svetovno golfsko elito ni manjkala slovenska zasedba, ki je v sestavi Tim Gornik (67, 73, 69, 69), Žan Luka Štirn (73, 68, 70, 75) in Enej Šarkanj (74, 75, 66, 73) osvojila končno 25. mesto.

Slovenski izkupiček – štela sta dva najboljša rezultata tekmovalnega dne – je po štirih odigranih rundah znašal -14. Tretje mesto je osvojila Španija (-35).