Tivoli padel: Cedevita v podaljšku slavila pod Rožnikom, Krka po novem porazu glavna kandidatka za izpad

Ljubljana, Beograd, 05. 03. 2017 18.55 |

Košarkarji Krke so v 25. krogu lige Aba izgubili s Partizanom (80:94) in praznih rok ostali tudi v predzadnjem krogu, tako da ostajajo na zadnjem mestu lestvici in so glavni kandidati za izpad iz tekmovanja. Union Olimpijo pri napredovanju po lestvici navzgor v Tivoliju ustavila drugouvrščena Cedevita (92:94).

Krkaši so prikovani na dno lestvice lige Aba.
Krkaši so prikovani na dno lestvice lige Aba. FOTO: Damjan Žibert

Novomeščani v zadnjem krogu prihodnji konec tedna niso odvisni le od sebe; za obstanek potrebujejo zmago doma proti Ciboni, hkrati pa mora Uniona Olimpija slaviti na gostovanju v Zadru. Seveda vse to od predpostavki, da bo Zadar, ki ima zmago več od Dolenjcev, vendar slabši medsebojni izkupiček, izgubil tekmo 25. kroga v ponedeljek pri Karpoš Sokolih. Krka, ki je v Beogradu pri Partizanu gostovala pod taktirko novega trenerja Simona Petrova, je dobro odigrala prvi polčas, katastrofalno pa nadaljevanje, tako da je bil zmagovalec odločen že pred zadnjimi desetimi minutami. Izbranci domačega stratega Aleksandra Džikića so med 19. (40:44) in 28. minuto naredili delni izid 29:7. Za Novomeščane, ki so v ligi Aba doživeli petnajsti poraz na zadnjih sedemnajstih tekmah in so pri izkupičku 7-18, sta največ točk dosegla Žiga Dimec (19 točk, 11 skokov, indeks 28) in Marko Luković (17).

Košarkarji Uniona Olimpije so v zadnjem domačem nastopu v ligi Aba v tej sezoni nesrečno izgubili s Cedevito. Priložnost za zmago so najprej zapravili v rednem delu, nato pa še v podaljšku. Zagrebčani so na koncu slavili s 94:92. Ljubljančani so imeli priložnost z zmago ohraniti stoodstotni izkupiček v dvorani Tivoli. V njej so namreč v tej sezoni zaradi zasedenosti Stožic odigrali štiri tekme, zmagali med drugimi Partizan in Budućnost, zelo blizu pa so bili uspehu tudi nad še tretjim udeležencem zaključnih bojev v ligi Aba. Zeleno-beli so vodili večji del srečanja in so si zaslužili zmago. V prvem polčasu so imeli dvanajst točk prednosti, v 28. minuti pa celo 64:50. Odločitev o zmagovalcu je padla v zaključku. V rednem delu so domači zapravili žogo 16 sekund pred koncem, ko so imeli napad in dve točki prednosti. Izenačil je Miro Bilan tri sekunde pred koncem, v podaljšku pa so pokleknili, čeprav so že vodili z 89:85. V zadnji sekundi je imel Jure Pelko celo met za zmago, vendar njegov poskus za tri točke ni našel cilja. Prvi strelec tekme z dvajsetimi točkami je bil center domačih Nikola Janković (deset skokov), ki pa je proste mete izvajal katastrofalno slabo ‒ 2:15 ali zgolj 13-odstotno.